Hrabovský půlmaraton

Už se řítí, už se blíží – Hrabovský půlmaraton!

Ostrava neustále podniká řadu akcí, díky kterým se nemají lidé žijící v tomto krásném městě nudit. Poměrně se městu daří udržovat si své fanoušky a stále pro ně vymýšlí řadu událostí, které se stanou známé celorepublikově. Podobně to tak bylo s ostravským festivalem Colours of Ostrava. Původně se jednalo o drobný festival, který však během let rozkvetl do obřích rozměrů. Nyní se tento festival stal celorepublikově známým a přijíždí sem nejen tisícovky návštěvníků, ale hlavně také zahraniční hvězdy, které jsou aktuálně na špici oblíbenosti.

Nicméně Ostrava však není jenom o hudebních festivalech, ale dočkáte se zde i řady sportovních událostí, kterým je i Hrabovský půlmaraton, který se k nám pomalu blíží. Za tímto půlmaratonem stojí konkrétně klub Seitl Ostrava, který byl založen v roce 1997.

Více o klubu:

Nejdříve měl tento klub šest členů, ovšem postupně přicházeli další a další, a tak se klub rozrostl a dnes má více jak stovku členů. Samozřejmě to nejsou jenom běžci, ale také jsou tu mezi nimi i trenéři, kteří je připravují na nejrůznější běžecké soutěže. Díky kolektivu správných lidí, kteří jsou nadšeni do jednoho sportu, tak vznikl i nápad, že by mohli udělat něco pro ostatní obyvatele Ostravy. A tak se rozhodli rozjet projekt nazvaný Hrabovský půlmaraton, do kterého se může zapojit naprosto každý.

Kdy se letošní ročník koná?

Pokud byste si takový půlmaraton chtěli zaběhnout, stačí dorazit druhého září do TJ Sokol Hrabová. Jedná se o půlmaraton, který vede hlavně po asfaltu okolím Ostravy Hrabové.

Samozřejmě je nutné upozornit na to, že tato trasa není vhodná pro začátečníky. Pokud tedy je vaše kondička na nule nebo na bodě mrazu, raději se do tohoto běžeckého závodu nepouštějte. Neohrožujte tak zbytečně své zdraví, které máte jenom jedno. Raději se snažte svou kondičku navýšit tak, abyste se této běžecké události mohli zúčastnit v příštím roce.