Blíží se běh pro langury

Blíží se běh pro langury v místní zoo!

V Ostravě se pořád něco děje – někdy jsou to nejrůznější opravy, které jsou bohužel nutné, ale které vedou jenom ke spokojenosti zdejších občanů. Jindy jsou to nejrůznější akce, na které se můžeme těšit během celého krásného léta či jiných ročních období. Jindy to je kulturní bohatý život, který nám nabízí nejen představení v kinech, ale který nám nabízí hlavně představení v divadlech, která rozhodně stojí za to.

Teď se však aktuálně děje něco jiného. Zdejší zoologická zahrada je oblíbená na míle daleko a sjíždí se do ní řada lidí z celé republiky. Jenže i tato zoo shání neustále peníze nejen na svůj rozvoj, ale hlavně pro zvířata, o která má být stoprocentně postaráno. A tak se zoologická zahrada v Ostravě rozhodla uspořádat charitativní běh pro langury.

Kdy se charitativní běh koná?

Vše vypukne třicátého srpna. Během běhu mají účastníci šanci se proběhnout krásnou přírodou, kterou nabízí zoologická zahrada. Každý běžec svým zaplaceným startovaným podpoří unikátní záchranný program pro langury indočínské, což je oblíbený, ale přesto velice ohrožený druh opiček.

Vybírejte hned z několika tratí!

Samozřejmě je nutné poznamenat, že mohou běžet i úplní začátečníci, i profesionální běžci. Můžete si vybírat hned z několika tratí. První z nich je ta nejkratší a měří zhruba pět set metrů. Je tedy určena i pro děti. Tato trať se běží třicátého srpna od osmnácti hodin. Je skvělé, že se této krátké trati mohou zúčastnit i maminky s kočárkem.

O patnáct minut později bude startovat druhý běh, a ten je už na dva a půl kilometru. A o další půl hodinu později startuje běh v délce pěti kilometrů, který rozhodně využijí zkušenější běžci.

Co se týče startovného, tak to se pohybuje od dvou set padesáti korun do čtyř set až šest seti korun (záleží na tom, jestli si vstupenku koupíte online či až na místě).