Lysá hora Beskydy

Dostaňte se na vrchol Lysé hory i během podzimu!

V Ostravě je toho tolik k vidění, že člověk ani nemá šanci to například během víkendu všechno postíhat. Ovšem pokud už v Ostravě budete, rozhodněte se nejdřív vyšplhat na nedalekou Lysou horu, protože právě to nikdy nesmí chybět na seznamu míst, na nichž jste už byli. Lysá hora je chloubou České republiky, a tak se rozhodněte ji taky zdolat.

Nicméně je nutné poznamenat, že mnoho lidí sem chodí jenom přes letní horké dny, kdy podle nich je na Lysé hoře nejkrásněji. Je to však klam – Lysá hora je krásná i v jiných ročních obdobích, a tak se o tom přesvědčte. Navštivte ji i například během blížícího se podzimu.

Nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd

Tento nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd je navštěvován dnes a denně nejen desítkami, ale rovnou stovkami turistů. Jedná se o krásný výhled, který rozhodně stojí za to. Nebojte se navštívit tento krásný přírodní úkaz i během jiných ročních období, než je léto. V létě je zde sice krásně díky tomu, že je už všechno rozkvetlé a sluníčko nám ozařuje krásu zdejší beskydské přírody, ale například na jaro se všechno probouzí ze zimního spánku, v zimě je zde všechno pod sněhem, a tak i to má své pohádkové kouzlo a během podzimu se zase všechno barví do různých sychravějších barev, proto i toto období má co do sebe.

Jak se na Lysou horu dostanu?

Nejlépe se sem dostanete po pěších túrách, kterých je tu hned několik. Nejoblíbenější je tu však túra vedoucí z Ostravice. Jmenuje se Bezručův výplaz a je tedy pojmenovaná po tomto skvělém umělci. Nicméně na tento vrchol se nemusíte dostat jenom po svých – zkuste to trochu jinak, a sice na kole. Na kole je to zase trochu jiné, ale přesto pořád skvělé. Zase vám to dá trochu jiný pohled na Lysou horu jako takovou.

Mimo to je okolí Lysé hory opravdu oblíbené i na dovolené po celý rok, a tak si sem vyjeďte třeba na prodloužený víkend.