ostravské dny

Ostravské dny jsou v plném proudu!

Každý Ostravan i ten, kdo v Ostravě nežije, by jistě potvrdil, že se v tomto třetím největším městě České republiky neustále něco děje, a je to kupodivu pravda. Hlavně letošní léto bylo plné mnoha festivalů a jiných akcí, díky kterým si přišel na své i ten nejnáročnější obyvatel či návštěvník tohoto města. Nicméně je nutné připomenout, že s koncem léta se však ještě můžete těšit na jeden velký festival, který je však už v plném proudu.

Jedná se konkrétně o festival nové a experimentální hudby – Ostravské dny 2017. Jedná se o unikátní festival, který započal už 24. srpna, ale pokračuje až do neděle, tedy do 2. září. Jedná se o velice významný festival, který je příležitostí poznat nekompromisní cesty hudby z 20. a z 21. století.

Více informací o hudebním festivalu Ostravské dny:

Tento festival je žánrově zaměřený hlavně na soudobou klasickou hudbu, která v sobě nese avantgardní, experimentální, ale i riskantní hudbu. Najdeme tu tedy nejen orchestrální kompozici, ale také se budeme moct unášet tóny současné opery, dále také zvukových instalací, setkáme se s maratonem elektronické hudby, dále také s virtuózními sóly a samozřejmě taky s experimentální performancí. Na programu jsou i díla mladé skladatelské generace, navrátíme se k začátkům avantgardy a také poznáme i mezinárodní Ostravskou bandu i debut symfonického orchestru mladých ONO. Setkáme se i se zahraničními hosty a poznáme nová industriální místa.

Jací hosté letos navštíví Ostravské dny třeba jen pomocí hudby?

Jedině v tomto třetím největším městě České republiky se můžete kochat díly mnoha avantgardistů, mezi něž patřili třeba Julián Carrillo, dále třeba Jogn Cage, Morton Feldman, dále třeba Charles Ives nebo Iannis Xenakis.

Samozřejmě se setkáme i živými hosty, mezi nimiž bude například skladatel Salvatore Sciarrino nebo třeba Kate Soper ze Spojených států amerických.