křest alba

Nenechte si ujít křest nového alba – kdo bude křtít?

Hudba je něco, co lidi takřka spojuje. Mnoho dětí chodí do mimoškolních kroužků, kde se zabývají hrou na nějaký hudební nástroj. Mezi nejoblíbenější hudební nástroje se rozhodně řadí například klávesy nebo třeba kytara. Některé děti chodí dokonce do zpěvu, a tak je dost možné, že se s nich jednoho dne stane nějaký profesionální zpěvák, který si bude sám skládat písničky a který svým hlasem bude v mnoha lidech probouzet neskutečné emoce. Stejně jako to udělal i mladý ostravský písničkář – René Tesák Matlášek.

Tento mladý ostravský písničkář do své tvorby vnáší radost a chce, aby radost byla cítit z každého jeho vystoupení. A právě jeho láska k hudbě byla tak velká, že se rozhodl napsat své album Mezi prsty, které se aktuálně bude křtít. Křest je naplánován konkrétně třináctého září, a to od sedmi hodin večer v Centru Pant.

Kdo je René Tesák Matlášek?

Jestliže jste o tomto mladém skladateli a písničkáři ještě neslyšeli, přinášíme vám o něm nějaké informace. Své písničky začal psát už ve svých třinácti letech. Samozřejmě je píše v češtině, nepouští se do jinak jazyčných slov. Jeho písně jsou i před jeho mladičký věk velice vyzrálé a jednoznačně osloví všechny věkové kategorie. Díky tomu, že je mladý, si dokáže získat opravdu rychle vždy všechny diváky a posluchače, kteří přijdou na jeho vystoupení. U jeho písní se buď zamyslí, ale častokrát také zasmějí.

Samozřejmě se účastnil hned několika soutěží – mezi nejvýznamnější ocenění, které získal, se jednoznačně řadí asi ocenění na Mistrovství světa v interpretačním umění v Hollywoodu – World championship Of perfoming Arts. Zde získal právě stříbrnou medaili v kategorii Vlastní píseň.

Kde jste ho mohli vidět?

René vystupoval na řadě festivalů v České republice – například na Svojšickém podzimu, dále třeba v Mohelnickém Dostavníku, také na Trampském jaru či na Michalfestu. Mohli jste ho však vidět vystupovat i v Polsku nebo v USA (konkrétně v NYC, v LA nebo v San Francisku).