co do divadla na sebe

Divadlo zahajuje novou sezonu – víte, jak se do něho obléct?

Stejně jako začala podzimem škola, tak se také zahájila nová sezona snad ve všech divadlech v České republice. Věřte tomu nebo ne, ale i herci měli své dvouměsíční prázdniny, které jim také uběhly jako voda, nicméně oni se však ve velké většině do práce těšili. Těšili se na přicházející sezonu, která bude jistě skvělá, protože lidé navštěvují divadlo čím dál častěji. Kupují si roční předplatné či permanentky, aby je divadelní představení vyšlo trochu výhodněji.

Nicméně jen někteří se však do divadla umí vkusně obléknout. Někdy se mezi návštěvníky divadla ukáže dokonce někdo, kdo má na sobě mikinu a otrhané džíny. Někteří chodí do divadla tak, jako chodí doma, jiní chodí oblékáni podle svého stylu, který všude prosazují – ale ani to se opravdu nehodí do divadla, pokud je váš styl například rockerský nebo jinak specifický a do očí bijící.

Divadlo je kulturní záležitost, měli bychom do těchto institucí chodit oblékáni formálně, elegantně a hlavně vkusně.

Co by si měly obléknout ženy?

Ženy mají trochu větší možnosti, z nichž mohou vybírat. Pánové tolik možností bohužel nemají. Ženy si vybírají z nejrůznějších šatů nebo sukní či kostýmků. Musí se vyvarovat akorát krátkým sukním nebo šatům, které sahají těsně pod zadek. Většinou si ženy k těmto kouskům vybírají i lodičky, čímž se ještě více podtrhne to, jak krátkou róbu na sebe obléknuly. Nejlepší je tedy volit takové šaty nebo sukně, které jsou délkově ke kolenům nebo těsně pod kolena. K těmto kouskům se pak lodičky hodí, protože nám lýtka trochu zeštíhlí a opticky udělají nohy delší. Nicméně lodičky se volí i ke kostýmkům, protože kostýmkové kalhoty mají tendenci nohu zkracovat.

Co by si měli obléknout pánové?

Pánové to mají na jednu stranu jednodušší, protože nemají tolik možností, ale na druhou stranu je to někdy nevýhoda. Mohou si vzít klasický oblek nebo jenom krásné formální sako a třeba vkusné (ne roztrhané) džíny. Pokud k tomu všemu přidají nějakou vypasovanou jednobarevnou (nejlépe bílou) košili, pak to bude naprostá pecka! Na nohy samozřejmě polobotky nebo mokasíny – jiná obuv (hlavně tenisky) je zakázána.