kultura v říjnu

Co kulturního nás v říjnu čeká?

Léto, které bylo plné neuvěřitelných hudebních, ale také i jiných zážitků, je bohužel za námi. Jestliže si však myslíte, že veškeré ostravské dění najednou skončí, pak se pletete. Těšit se samozřejmě můžete na celou řadu dalších unikátních událostí, které vám rozhodně vyrazí dech z těla. Například se můžete těšit na skvělá kulturní představení, kterých rozhodně bude víc než dost. Nejen, že se v únoru příštího roku budete moct těšit na ostravskou premiéru unikátního brodwayského muzikálu Mýdlový princ, v němž zazní notoricky známé hity Václava Neckáře, ale plno akcí se pro vás uskuteční už letos v říjnu – co si rozhodně nesmíte nechat ujít?

Jelikož se v poslední době velice zvyšuje zájem o kulturu jako takovou, pojďme si zmínit nějaké skvělé kulturní zážitky, které nás v říjnu čekají. Rozhodně jich bude víc než dost, tím si můžete být jisti. Jestli nesledujete aktuální programy a aktuální dění v Ostravě, přinášíme vám „výcuc“ toto nejlepšího, na co se v říjnu můžete těšit.

Milujete hudbu? Pak právě pro vás je určen Dvořákův violoncellový koncert

Hudba v Ostrově rozhodně nikdy neutichá. Už dávno to není jenom o letním festivalu Colours of Ostrava, ale spolehnout se můžete i na jiné druhy hudby, než jenom na tu současnou modernu. Například jestliže jste nadšenci vážné hudby, pak rozhodně nesmíte zapomenout navštívit Dvořákův violoncellový koncert, který se bude konat 12. října od sedmi hodin večer v Janáčkově filharmonii v Ostravě – v budově DKMO.

Přijede i norský zpěvák a houslista

Jestliže byste zatoužili po něčem zahraničním, pak rozhodně navštivte Multifunkční aulu GONG, v níž se 4. října od sedmi hodin uskuteční unikátní koncert norského zpěváka a houslisty Alexandera Rybaka, který si zde zahraje a zazpívá s Janáčkovou filharmonií Ostrava. Tento koncert vznikl v rámci projektu Jiná kultura Ostrava 2017.

Projekt nám během následujících dnů a měsíců poskytne něco unikátního z kulturního světa, co bychom rozhodně neměli vynechat.