Dovolená snů v srdci Jesenických hor

Dovolená snů v srdci Jesenických hor

Město Jeseník, leží v samém srdci hor, je to krajina plná přírodního bohatství, zeleně, čistého vzduchu a jen díky tomu je vyhledávaným turistickým místem. Jeseník je lázeňské město, dovoluji si jej nazvat horským rájem s mnoha přírodními, historickými poklady. 

V létě zde najdete stovky dobře značených tras jak pro pěší, tak pro cykloturistiku. Nejen vyhlášená střediska zimních sportů, ale i lázně, památky a kulturní akce jsou důvodem, proč je navštívit i v zimě. Asi 2 kilometry od města Jeseník leží světoznámé Priessnitzovy Lázně, které tvoří lázeňské domy, lázeňský park a promenáda s léčivými prameny. 

Jak využít volný čas a kde se ubytovat?

V Jeseníku je mnoho způsobu jak volný čas využít. Samozřejmě doporučujeme dlouhé procházky, při kterých se budete kochat okolní krajinou, nasávat čerstvý vzduch a užívat si přírodu. Pro náročnější sportovce je k dispozici fitness centrum, minigolf, bowling tenisové kurty nebo squash centrum. 

Kde se v Jeseníku ubytovat? Město nabízí několik hotelů a penzionů, my jsme pro vás vypíchli ty nejzajímavější. Opravdu je z čeho vybírat. Například Hotel Brans nabízí jedinečný nezapomenutelný zážitek z výjimečné procedury s léčivými účinky. V letních měsících se můžete projet na kolech po cyklotrasách nebo si jen tak vyjít na výšlap. Horský hotel Brans sídlí v Malé Moravce přímo pod Pradědem. Tento hotel má vybavené dětské hřiště, které určitě udělá vašim dětem radost. Hotel má vlastní pivní lázně, ve kterých máte možnost se odreagovat po náročné turistice. 

Nedaleko Velkých Losin je umístěný Hotel Diana, který nabízí profesionální služby, zážitkovou gastronomii a wellness centrum. Do hotelu mají možnost se přijít ubytovat rodiny s dětmi i milovníci sportu. Hotel také nabízí kvalitní služby v oblasti pořádání konferencí, rodinných oslav, svateb a firemních akcí. Hotel získal v roce 2011 certifikát kvality třídy superior. Hosté mají volný vstup do hotelového bazénu, whirpool, sauny a fitness centra. 

Dalším na seznamu je Hotel Kamzík, který je vhodný jak pro rodiny s dětmi, tak pro ozdravné pobyty. Hotel je vybaven velkou tělocvičnou, tenisovým a badmintonovým kurtem na střeše hotelu. Vaše ratolesti potěší lanové centrum s dětským hřištěm a dětská herna. Jestliže zatoužíte vidět krásná místa Jeseníků, bude pro Vás připraven cyklobus a pro aktivnější zážitek si můžete zapůjčit horská kola.

Poslední hotel, který stojí za zmínku, leží v srdci Jeseníků, jedná se o Hotel Slunný dvůr. V hotelu máte možnost si užít zimní i letní dovolenou. Procházky a relaxace na čerstvém vzduchu prospěje každému. A co by to byl za wellness hotel, kdyby tam nebyl bazén, whirpool, finská sauna, parní aroma, sauna a různé lázeňské procedury.