Hodinky a jejich druhy. Jaké si vyberete vy?

Hodinky a jejich druhy. Jaké si vyberete vy?

Výběr hodinek není zrovna nejsnazší záležitost. Každý člověk chce mít na rukou naprosté unikáty, ale samozřejmě má každý na paměti, že jen o vzhledu a designu hodinek to není. Je také důležité, aby byly kvalitní a aby se nerozpadly za jeden den nošení. Pokud chcete vybírat opravdu luxusní hodinky, je lepší se obrátit na specialisty, kteří vám poradí s výběrem.

Nabídka hodinek je v současné době opravdu velice atraktivní. Na výběr jsou nejen hodinky nejrůznějších barev nebo hodinky vyrobené z různých materiálů, ale i různých značek od známých jako Festina nebo Omega až po méně známe hodinky Tudor nebo Montblanc. a specializované jako Pojďme si prozradit základní druhy hodinek, s nimiž se můžete setkat. 

Mechanické hodinky, ručně natahované

Pokud prahnete po nějakém retro módním doplňku, pak se vyplatí investovat do mechanických hodinek, které jsou ručně natahované. Tyto hodinky obsahují strojek, jenž má hnací pružinu. Mechanické hodinky jsou jednoznačně po řemeslné stránce jedinečné, k jejich dalším výhodám patří to, že nepotřebují ke svému pohánění žádnou baterii. Jejich pravidelné natahování se však může jevit jako jistá nevýhoda. 

Mechanické hodinky, automatické

Narazit také můžete na mechanické automatické hodinky, které jsou velice podobné těm ručně natahovaným, co se konstrukční stránky týče. Jejich hlavní výhodou je to, že je nemusíte natahovat každý den a že opět nemají žádnou baterii v sobě ukrytou. Je však nutné s nimi zacházet citlivěji než s jinými typy hodinek. 

Quartz hodinky

Pokud bychom upustili od klasických mechanických hodinek, zmínili bychom takzvané quartz hodinky, které jsou naprosto přesné, navíc cenově dostupné, což je jejich velké plus. Obsahují však baterii, a to konkrétně malou knoflíkovou baterii. V porovnání s mechanickými hodinkami toho vydrží daleko víc, jsou opravdu odolné, kromě toho nejsou náročné na zacházení nebo údržbu. Jejich nevýhodou je však to, že jim chybí charakter či duše, což nepostrádají výše uváděné mechanické hodinky.