Red Bull Urban Buly

Hokej se vrátil do ulic Ostravy. Čtyři týmy si vybojovaly pražské finále

První regionální zastávku má za sebou unikátní street hokejový turnaj Red Bull Urban Buly. Po roce se v sobotu 9. června vrátili hokejoví profesionálové i úplní amatéři do Sportovního areálu Sareza v Ostravě. Úvodní kvalifikační turnaj ovládlo mužstvo Eddie team. Oni i další tři týmy si vybojovali postup do národního finále, které se bude konat 7. července v Praze.

„Vracíme hokej do ulic!“ Myšlenka turnaje, který se po úspěšné loňské premiéře vrátil do jedné z tradičních hokejových bašt, je jasná. Není nic jednoduššího, než vzít hokejku, tenisák napuštěný vodou a vytáhnout partu kamarádů na plácek za domem. Přesně tak, jak začínala každá správná hokejová hvězda.

Stejně tak před nějakou dobou začínali i hráči vítězného týmu Eddie team, jehož součástí byl i dvojnásobný mistr světa v hokejbale Michal Trčka. Ti ve finále ukázali svou kvalitu a dokázali porazit loňského vítěze Galácticos. „My jsme vítězství vlastně čekali, sice nenápadně ale suverénně jsme došli až do finále, kde jsme naši formu potvrdili. Do Prahy vyrážíme s jasným cílem – užít si turnaj a vyhrát,“ dodává sebejistě kapitán vítězného týmu David Klímek.

Ale ani poražení finalisté nemusí smutnit. Stejně jako týmy vyřazené v semifinále si totiž vybojovaly účast na pražském finále celého turnaje, které se uskuteční 7. července. V něm se týmy utkají nejen o titul šampióna Red Bull Urban Buly, ale i o možnost utkat se s týmem složeným jednou z největších českých hokejových hvězd současnosti Tomášem Hertlem.

Ostravskou zastávku si nenechali ujít ani profesionální hráči. Z nedalekého Třince si vyrazili zpříjemnit léto dva benjamínci letošní extraligové sezony Adam Raška a David Kofroň. „Určitě mi pomáhají zkušenosti z hokeje, ale tady na tom plácku rozdíly mezi náma mizí a všechno je vyrovnanější,dodává Kofroň, jehož tým nakonec ve finálovém zápase podlehl.

Kromě dech beroucích soubojů, přesných přihrávek a krásných gólů si diváci i samotní hráči mohli v Ostravě užít bohatý doprovodný program. Takřka ihned se stal velice populárním trenažer na přesnost i sílu střely, kde míčky létali rychlostí přes 150 km/hod. Přestávky mezi jednotlivými zápasy si hráči zpříjemňovali na herních konzolích, které organizátoři připravili. A nejoblíbenější hra? Samozřejmě NHL.

Pravidla

Tak jako hraní na plácku, ani zápasy Red Bull Urban Buly nejsou zatíženy záplavou pravidel. Na hřišti velikosti 20 x 10 metrů proti sobě stojí dva týmy. Ty mají až pět členů, přičemž v jednu chvíli na hřišti mohou být pouze tři hráči. Žádné chrániče, výstroj ani rukavice, každý hráč jen s hokejkou.

Během dvou pětiminutových poločasů hraných na klasický hrubý čas se účastníci snaží dopravit tenisový míček do soupeřovy branky, kterou na rozdíl od klasického hokeje nestřeží žádný gólman.

Termíny Red Bull Urban Buly:

9. 6. – Ostrava, Skautská ulice, Sportovní areál

10. 6. – Brno, Sportovní ulice, Areál Kluziště za Lužánkami

16. 6. – Chomutov, Mostecká ulice, SD Aréna – Parking

17. 6. – Praha, Letenské sady, Stalin