komentované prohlídky

Na jaké komentované prohlídky se můžeme těšit?

V Ostravě se člověk rozhodně nenudí. Nejen, že je zde stále co vidět, ale na druhou stranu je tu o zábavu geniálně postaráno. V současné době se koná řada hudebních festivalů, ale také i řada kulturních akcí, kterých rozhodně musíte být součástí. Samozřejmě jsou během podzimu nachystány i nejrůznější zajímavé víkendové akce, které přilákají i řadu návštěvníků a turistů z mnoha koutů naší republiky.

Rok co rok jsou však populárnější hlavně komentované prohlídky, které se v Ostravě konají už nějaký ten pátek. V současné době se můžeme těšit na ještě několik prohlídek, které budou pro milovníky koutů Ostravy k dispozici. Vždy se startuje na daném místě v deset hodin ráno a končí se kolem 14 hodiny. Co se týče vstupného, tak komentované prohlídky stojí běžně 80 korun, pro seniory či studenty a děti platí vstupné 50 korun.

Na jaké prohlídky se můžeme těšit během října?

Ještě v říjnu nás čeká nějaká ta komentovaná prohlídka. Konkrétně 22. října se můžete těšit na komentovanou prohlídku Vítkovic. Startuje se ne právě ve Vítkovicích, ale na Mírovém náměstí (konkrétně na Mírovém náměstí před budovou radnice) kde během čtyř hodin prozkoumáte to, jak se z malé vesničky stalo velké průmyslové ostravské centrum. Projdete si tuto čtvrť z červených cihel a poznáte, jak se vlastně tyto Vítkovické železárny stavily.

Na jaké prohlídky se můžeme těšit během listopadu?

Co se týče posledního podzimního měsíce, pak se během něj můžeme těšit na už poslední komentovanou prohlídku letošní sezony. Těšit se můžete na to, že prozkoumáte Ostravu z Vyhlídkové věže Nové radnice. Prohlídka se jmenuje „Z věže do věže“ a startuje opět v deset hodin dopoledne.

Budete tak cestovat opravdu z věže do věže, kdy prohlídku ukončíte ve věži původní radnice nyní už ostravského muzea. Také si však při této prohlídce připomenete ta nejvýznamnější místa Moravské Ostravy.