O kávě Qava z Indonésie

O kávě Qava z Indonésie

Qava je výhradním partnerem pražírny Quintino’s v celé Evropě. Mikrostřediska Quntino’s praží v Indonésii ta nejvybranější kávová zrna, sbíraná formou selektivního sběru, která jsou vždy čerstvě dodaná přímo od místních farmářů. Hlavním cílem je umocnit váš prožitek z této neobyčejné denní chvíle u šálku výborné kvalitní kávy.

Neobyčejná káva Qava

Quintino’s praží pouze nejlepší nejkvalitnější a výběrová kávová zrna Coffe arabica – Premium Speciality Grade hodnocených podle přísných stanov a parametrů americké kávové asociace Specialty Coffee Association of America, tedy SCAA. Bez různých dopravců a zprostředkovatelů se získává neustále čerstvá od farmářů a dodavatelů z rozsáhlých a odlehlých hornatých oblastí Indonésie.

Na opravdu obrovské rozloze Indonéského souostroví s velkou rozmanitostí, která je víc jak 5.000 km dlouhá se pěstují kávy, které mají díky různým částem Indonésie jedinečnou chuť i charakter. Mezi těmito velmi odlišnými regiony se liší období sklizně kávy v rozmezí až 6 měsíců.

Probíhá zde prodej čerstvých jednodruhových zrnkových káv, směsí káv Arabica a Robusta a dalších káv produkovaných v limitovaných edicích. U těchto káv jsme je možné doložit původ i dostatek informací o způsobu pěstování, zpracování, o farmách i lidech, od kterých jsou získávána zelená kávová zrna. Záruka skutečné vystopovatelnosti původu těchto káv je tedy 100%.

Inovativní koncept Quintino’s

Quintino’s je malokapacitní pražírna s individuální přístupem s dlouhodobou a stále inovovanou jasnou strategií. Už 7 let rozvíjí svůj koncept pražení kávy tak, aby si byla naprosto jistá, že její produkty jsou vždy unikátní a zároveň neobyčejné.

  • Balení Q-bags je skutečná káva v opravdu pohodlné podobě uchovávající kvalitu kávy
  • Dostatek znalostí jak nejlépe upražit kávu Arabica získanou z různých částí Indonésie
  • Pouze přímý odběr od farmářů, z plantáží a od dalších dodavatelů
  • Vybudování pražírny na Jávě zajišťuje neustálý a snadný přístup k úrodě v období sklizně
  • Q-fresh – systém balení kávy zachovávající její absolutní čerstvost, aroma, chuť i vůni
  • Nabídka sezónní kávy je jediný způsob, jak představit pravý charakter jednodruhové kávy. Káva je čerstvě upražená z čerstvých zelených zrnek z poslední sklizně selektivního sběru.
  • Triple Pick Specialty Grade je trojstupňová kontrola a třídění zelených kávových zrn, která zaručuje vysokou kvalitu podle SCAA.

Přátelství spojené s kávou

Pokud chcete v Indonésii čehokoliv dosáhnout, musíte si v první řadě vybudovat důvěru a pevné vztahy s lidmi kolem vás. V Quintino’s jsou si toho zcela vědomi, a proto jsou pěstitelé, zpracovatelé i dodavatelé kávy zároveň i dobrými přáteli.