Komoda nabízí víc než jen úložný prostor

Komoda nabízí víc než jen úložný prostor

V dnešní době se snažíme sladit všechen nábytek do jednoho stylu a barvy, ale taková extravagantní skříňka může váš byt krásně oživit. Tato krásná skříňka je cenným doplňkem v interiéru, který slouží k ukládání všemožných věcí, ale jako odkládací prostor.

Starožitné nebo extravagantní komody nádherně oživí celý obytný prostor. Komody jsou skříně různých rozměrů, buďto jsou nízké a široké nebo úzké a vyšší. Záleží pouze na vašem vkusu a potřebě jakou skříň s vy sami do bytu vyberete.

Všestranné využití

Vrchní část skříněk slouží jako odkládací plocha, kde je možno vytvořit pomocí květin či různých dekorací krásnou ozdobu bytu. Komody jsou možné také se zásuvkami, policemi či prosklenými dvířky, stačí pouze najít tu vaši vysněnou.

Komody mohou mít police viditelné či uschované za dvířky a výhodou je, že se v jedné skřínce naskytnou různě velké zásuvky a police s odlišnými odstupy. Dolní část komody je většinou prostorná, takže jí lze využít pro domácí spotřebiče či ručníky.

Padne do každé místnosti

Horní části komod zase poskytují útulný prostor pro šperky, drobnosti či příbory, pokud komodu chcete mít v kuchyni. Takovou komodu v kuchyni můžeme krásně doplnit prosklenou skříní, jež zavěsíme nad komodu a v ní můžeme vystavit okrasné nádobí.

Rodičem komody je pravděpodobně prádelník, což byla nižší delší skříň se zásuvkou vevnitř uchovanou a byla oblíbená šlechtou ve středověku. Nejkrásnější období zažily komody v době rokoka, kdy byly doplněny plastickými dekory a zdobeny zlatem.