svět miniatur

Navštivte zcela jiný svět – svět miniatur

Ostrava je město, které se aktuálně velice rozšiřuje a rozvíjí. Aktuálně nabízí řadu novinek, které mohou zdejší obyvatelé nebo návštěvníci navštívit. Neustále se zde konají i nejrůznější festivaly, které se řadí k těm nejoblíbenějším v České republice. Mimo to je nutné zmínit i fakt, že se zde dají navštívit nejen festivaly, ale také i zdejší památky, mezi něž se řadí například Slezskoostravský hrad.

Samozřejmě není třeba navštívit jenom zdejší dominantu, ale za návštěvu stojí také řada jiných atrakcí. S dětmi vyrazte do zdejšího DinoParku nebo do zdejší zoologické zahrady, s přáteli navštivte například Miniuni svět miniatiur. Jedná se o něco jedinečného, co jen tak někde neuvidíte, proto neváhejte a navštivte právě tuto ostravskou atrakci, která je naprosto nevídaná v celé České republice.

O co se jedná?

Miniuni svět miniatur je vlastně venkovní areál, který na jednom místě obsahuje více jak čtyřiatřicet modelů významných evropských staveb. Během sekundy se tak octnete na okamžik v Paříži, kdy nahlédnete na Eiffelovu věž, také se octnete na chvilku v Praze, protože tu najdete i miniaturu Staroměstské radnice. Bez kilometrů v nohách vyjdete na Ještěd a také odhalíte během zlomku vteřiny všech sedm divů světa.

Jak velké tyto miniatury jsou?

Všechny (nebo tedy většina) zdejších miniatur se pohybuje v měřítku 1:25. Samozřejmě to zde není jenom o miniaturách, ale tento svět je doplněn taky o funkční model železnice, který celé této nevídané expozici dodává dynamiku. Mnohdy právě tato funkční železnice je to pravé lákadlo pro dětské návštěvníky.

Pokud mají tedy děti po krk živých exotických zvířat v zoologické zahradě nebo už je nebaví dívat se na pohyblivé plastové dinosaury, rozhodně je vezměte sem – budou určitě naprosto nadšení. A vy tak najednou procestujete celý svět bez toho, aniž byste udělali krok.