Nejčastější otázky k nebankovním půjčkám

Nejčastější otázky, které se pojí s nebankovními půjčkami

Půjčit si někdy potřebuje skutečně každý. Je to v pořádku, každý se někdy může dostat do potíží. Už dávno nežijeme v době, kdy bychom se za půjčku museli bát. V dnešní době je půjčování si na denním pořádku, je však škoda, že si lidé půjčují doslova a do písmene zbytečně. Velice často si půjčují ti, kteří si doopravdy půjčit nemusí. Pokud však patříte mezi lidi, kteří nebankovní půjčku musí vzít, protože nemají na výběr, máme pro vás odpovědi na ty nejčastější otázky, které se s nebankovními půjčkami pojí.

Samozřejmě těch otázek je mnohem více – nelze asi zodpovědět na všechny. My vám nyní přinášíme jenom ty nejčastější otázky, které se vztahují k nebankovním půjčkám rerum.cz.

Co u sebe musím mít, když jdu zažádat o půjčku?

Tou nejčastější otázkou je, co u sebe musíte mít, když jdete zažádat o půjčku. Nemusíte mít toho moc, stačí mít s sebou oboustrannou kopii občanského průkazu (pokud ji nemáte, pracovníci pobočky vám rádi občanský průkaz ofotí), dále taky telefon, musíte mít s sebou číslo vašeho bankovního účtu a taky musíte doložit příjem peněz na váš bankovní účet. Pokud si zařizujete účet z pohodlí domova, stačí mít všechno u sebe.

Jak rychle obdržím peníze na účet?

Peníze jsou obvykle na účtu hned, co je schválena žádost o nebankovní půjčku. Zpravidla to bývá do několika minut (zhruba do patnácti minut by měl být celý proces uzavřen).

Musím mít ručitele nebo záruku?

Nebankovní půjčky mají jednu obrovskou výhodu oproti těm bankovním, a sice to, že není potřeba ani ručitel, ale ani záruka.

Může být žádost o půjčku zamítnuta?

Mnoho lidí si myslí, že pokud se rozhodnou půjčit si online, tedy rozhodnou se vzít nebankovní půjčku, nemůže jim být zamítnuta. Jenže tak to skutečně není. I taková nebankovní půjčka může být zamítnuta, a to například tehdy, pokud jste veden v registru dlužníků České republiky nebo pokud nejste starší osmnácti let.