dny NATO v Ostravě

V Ostravě se konaly dny NATO – byli jste součástí?

Ostrava je dneska jedno z největších měst České republiky. Jedná se samozřejmě o jedno z univerzitních měst, kam se rok co rok jezdí zapsat na svou vysokou školu stovka studentů. Studentský (ale nejen studentský) život v Ostravě nabízí mnohé zajímavé aktivity. Můžete chodit do zdejších divadel, máte k dispozici také řadu oblíbených zábavných akcí, řadu koncertů. Mezi nejoblíbenější festivaly zde patří rozhodně Colours of Ostrava, jehož nejlepší roční byl asi letos – ovšem kdo ví, jak tomu bude příštím rokem.

Nicméně pokud jste si mysleli, že létem to všechno skončí, pak se pletete. Létem to teprve všechno začalo – i celý podzim je plný různých akcí. Mezi nejoblíbenější se řadí rozhodně komentované prohlídky, kterých není nikdy dost. Mimo to jsme se v polovině září mohli účastnit Dnů NATO. Byli jste i vy součástí?

Jednalo se už o 17. ročník!

Dny NATO se na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě konaly už po sedmnácté. Navíc tyto dny byly spojeny také s osmým ročníkem Dnů Vzdušných sil Armády České republiky. Letošní události se konaly konkrétně během víkendu 16. a 17. září a o zábavu rozhodně nebylo nouze. Skvělý atraktivní program přilákal opět řadu návštěvníků, kteří byli nadšeni hlavně z toho, že program zahrnoval naproto poprvé zároveň tři mimoevropské země.

Během těchto dnů také primátor Ostravy předal i cenu představitelům nejlepší ukázky, o které hlasovali lidé pomocí sociálních sítí.

Jaké země se představili při této události?

Jistě vás zaujalo, že se během těchto dnů představí rovnou tři mimoevropské země. Jedná se konkrétně o Saudskou Arábii, dále také o Jordánsko a o Kanadu. Na letiště dorazilo více jak 80 kusů letecké techniky a také jsme se mohli kochat rovnou 200 kusy pozemní techniky. Během celého víkendu se mohlo sledovat přes 60 ukázek. Letos hlavní program trval více jak patnáct hodin.