na kole do práce

Do práce na kole – jeli jste?

Bez sportu aktuálně ani ránu – to je motto, kterým se nyní řídí řada z nás. Mnoho z nás každý den provozuje nějaký sport, který mnohdy vykonává opravdu denně. Není se čemu divit, když ubývá případů obezity nebo jiných podobných zdravotních problémů, které souvisejí s nedostatkem pohybu. Na tom, že jsou sporty čím dál oblíbenější, má jistě podíl i to, že se v poslední době koná celá řada nejrůznějších událostí, která vyzívá lidi k pohybu. Například v Ostravě jich je hned několik.

Například na konci září jsme se v Ostravě mohli těšit velkolepé běžecké události Craft RunFest. Jednalo se o maratonský běh, při kterém se pobavila celá rodina. Další takovou sportovní akcí, která se v Ostravě konala a která vyzvala občany k pohybu, byla také akce nazvaná „Pojedeme do práce na kole“. Jednalo se o akci, která byla vytvořena díky zapojení města Ostravy do Evropského týdne mobility – kampaně na podporu udržitelných forem dopravy.

Kdy se kampaň konala?

Zapojit jste se mohli tak, že jste zkrátka do práce jeli na kole, a to konkrétně v rozmezí od 16. do 22. září. Vyvrcholením byl takzvaný Evropský den bez aut, který tedy připadal na konec tohoto týdne mobility. Letošním tématem bylo hlavně sdílet tuto čistou a inteligentní mobilitu.

Co bylo cílem?

Samozřejmě tato kampaň měla nějaký cíl. Cílem bylo hlavně informovat o výhodách, které v sobě kola mají. Vyzývalo se tak k tomu, aby se motivovali třeba v práci zaměstnanci k tomu, aby používali jízdní kola nebo aby chodili do práce pěšky, pokud jim to jejich zaměstnání a místo bydliště umožňuje.

Navíc se mělo poukázat na to, že i my můžeme vlastními silami nějak pomáhat při snižování znečistění ovzduší nejen ve městech, ale i na vesnicích. Díky tomu, že budeme pomáhat při snižování znečistění ovzduší, tak můžeme pomoct předcházet různým zdravotním problémům.