děti země

Děti Země komplikovaly stavbu obchvatu ve Frýdku-Místku

Frýdek-Místek leží nedaleko Ostravy a možná jím projíždíte, pokud cestujete někam za prací či za rodinou. Možná dokonce jezdíte za známými či rodinou přímo do Frýdku-Místku. Ať už tudy jezdíte často nebo tudy jezdíte spíše ojediněle, většinou vás zaskočí, jak často zde vznikají a probíhají nejrůznější opravy. Není se čemu divit, Frýdek-Místek některé opravdu vážně potřebuje, proč by se tedy neměly uskutečnit.

Jednou velice důležitou opravou či stavbou, která ve Frýdku-Místku probíhá a v následujících dnech i bude probíhat, je stavba nového obchvatu. Tyto plány jsou řešeny a dolaďovány už strašně dlouho – konkrétně se na nich pracuje už bezmála dvacet let. Nyní se konečně dostalo povolení a může se začít pracovat.

Tato stavba obchvatu je ve Frýdku-Místku opravdu nutná, protože by konečně mohla pomoct v problematických dopravních úsecích, které jsou ve Frýdku-Místku. Navíc by to vyřešilo problém kamionů, které hlavně v noci neustále ruší obyvatele tohoto města. Navíc by se také mohla konečně zlepšit dopravní situace na nejvíce frekventovaných místech.

Jenže nakonec to nebude tak lehké začít stavět

Mělo se začít stavět už nyní, ale do všeho se bohužel vložily Děti Země. Jedná se o ekologickou organizaci, které se najednou nelíbí více jak dvacetileté plány, které spočívají právě v tomto stavění. Najednou podávají žádost o rozklad povolení a chtějí, aby bylo znovu projednáno, jestli se má obchvat postavit či nikoliv. Podle nich se totiž při udávání povolení zapomínalo na životní prostředí, což je samozřejmě špatně.

Zpozdí se plánovaná výstavba?

Pokud se problém s Dětmi Země nepodaří rychle srovnat do latě, pak se bohužel bude muset stavba obchvatu posunout (pokud se tedy nakonec stavět bude). Jelikož by se tato stavba musela posunout, znamenalo by to, že se plánovaná stavba nestihne dokončit do roku 2020 a najednou tu bude řada problémů. Doufejme tedy, že se tento problém vyřeší co nejdříve a že se tak stavba započne dle plánů.