Proběhla muzejní noc v Ostravě

Proběhla muzejní noc v Ostravě

Stejně jako každý rok, i letos do krásné Ostravy zavítala muzejní noc, která byla zahájena před Novou radnicí na Prokešově náměstí. Konala se koncem května a stejně jako v uplynulých ročnících, i nyní se zapojilo bezmála třicet ostravských institucí a organizací věnujících se vzdělávání nebo kultuře. Samo město přiložilo ruku k dílu, když zařídilo speciální autobusové muzejní linky. Účastníci tak mohli během jedné noci poznat rovnou několik míst najednou. 

Letošní, už třináctý ročník oblíbeného festivalu se zaměřil na děti. Nesl totiž podtitul „Děti patří do muzea”. Dalo se tím hold především nejmenším, kteří patří mezi nejvíce nadšené návštěvníky muzeí nebo podobných institucí. Jelikož se jim touto nocí chtělo vzdát takové menší díky, byl pro ně zřízený speciální program plný hudby, výtvarnosti, dokonce si mohly vyzkoušet různé řemeslné aktivity nebo zažít loutkoherecká představení. 

Samozřejmě program byl připraven i pro ty velké. Připraveny byly například komentované prohlídky města nebo noční komentované prohlídky výstav. A divadelní nebo filmová představení také nemohla chybět.