Vizualizace projektu sametOVA na Masarykově náměstí - Návrh - David Bazika

SAMETOVA OSTRAVA V LISTOPADU

Čtyřdenní program projektu s názvem SametOVA si připomeneme 30. výročí sametové revoluce v Ostravě. O pestrý program se postará 30 ostravských kulturních a vzdělávacích institucí. Můžete se těšit na workshopy, diskuse, projekce, koncerty, divadelní představení, scénická čtení a další projekty.

Na Masarykově náměstí vznikne unikátní prostor, který se od pátku 15. do pondělí 18. listopadu stane dějištěm multižánrového programu určeného všem generacím. Program bude probíhat vždy v čase od cca 9.00 do cca 22.00 hodin.

„Znovu se ukazuje, jak osobitá Ostrava je. Jak se dokáže spojit a táhnout za jeden provaz. Odzkoušeli jsme si to v předchozích letech, kdy se propojily ostravské instituce a ve spolupráci s městem tvořily společný program a připomínaly si důležité události historie města i státu. Jednalo se o 750. výročí první zmínky o městě nebo 100 let republiky. A nyní si to zopakujeme. Ostrava se tak stává díky spolupráci desítky spolků, institucí, univerzit a škol republikovým unikátem,“ dodává ostravský primátor Tomáš Macura.

Hlavní program proběhne v rozměrném stanu s dřevěnou podlahou a částečným vytápěním. Ve stanu bude jeviště s velkoformátovými obrazovkami, pohodlným usazením až pro 200 osob, chill zóna i galerie. Uvnitř nebude chybět kavárna, která nabídne stylové občerstvení.

V rámci venkovního programu si může veřejnost odlít vlastní pamětní klíč a do nedělní Retro krasojízdy se mohou zapojit všichni nadšení cyklisté nejen na skládačkách, favoritkách či sdílených kolech.

Na náměstí Dr. E. Beneše budou stát dobové vozy a centrum města obejme 1100 metrů dlouhý lidský řetěz, kterého se zúčastní okolo 2000 osob.

Návštěvníci se budou moci vrátit také do doby před 30 lety a to ve speciálním prostoru s předlistopadovými rozhlasovými záznamy, fotografiemi, novinovými články – vše pod dohledem sochy milicionáře.

Všechny informace naleznete na www.ostrava30.cz