Stoletá Barborka znovu projížděla městem

Stoletá Barborka znovu projížděla městem 

V rámci Dnů ostravských dopraváků se obyvatelé Ostravy mohli znovu radovat z toho, že městem projížděla stoletá Barborka. Tramvaj, která oslavila jubilejní kulatiny, se projížděla ulicemi města druhý zářijový víkend. Projet se mohl každý, kdo tramvaj od deseti hodin do šesti hodin večerních nastoupil. Jízda byla zdarma, nebyla tedy žádným zásahem do rodinného rozpočtu.  

V rámci zmiňované akce se však lidé nemohli projet pouze tímto klenotem, ale také mohli navštívit vozový park, tramvaje nebo autobusy, také trolejbusy. Mohlo se také nahlédnout do zázemí dílen, kde tramvaje prochází obvykle údržbou.  

I když i to samo o sobě bylo atraktivní, největší lákadlem celé události ale byly vyhlídky, respektive vyhlídkové jízdy. Zmiňovaná Barborka byla v jednom tahu. Mezi zdejšími obyvateli je nejoblíbenější, a to proto, že je přizpůsobená dětem. Je zdobená dětskými motivy, očím nejmenších tedy neunikne. Stejně tak jsou zde i dětské sedačky, a tak se rodiče nemusí nijak obávat o bezpečnost nejmenších.