V Ostravě se konaly dny NATO

V Ostravě se konaly dny NATO 

V Ostravě se konaly dny NATO, během kterých se konala největší bezpečnostní prohlídka v Evropě. Překvapilo se velkou účastí, konkrétně dorazilo kolem 110 tisíc lidí. Zatímco někoho lákala zmiňovaná akce a její náplň, jiné potěšilo, že akce byla i letos zdarma. Lidé se sjeli z celé republiky, dokonce i ze zahraničí. Nejvíce zahraničních návštěvníků dorazilo z Polska.  

Jenom během prvního dne dorazilo kolem 85 tisíc lidí. V neděli se očekávala návštěvnost podobná, ale plány překazilo počasí, které zrovna nepřálo. I přesto dorazila alespoň třetina, což pořadatele také potěšilo. Z dlouhodobého pohledu se jedná o jednu z nejatraktivnějších akcí, ke kterým v Ostravě dochází a na kterou se skutečně sjíždí lidé ze všech koutů republiky.  

Možná letošnímu roku hrála do karet i válečná krize na Ukrajině, možná také nedávná pandemie, kvůli které lidé nemohli na akce podobného typu příliš chodit. Nyní byl konečně přístup i pohyb zde naprosto volný a bez omezení.  

Zmiňovaná válka na Ukrajině však, dle pořadatelů, budila nejrůznější diskuze. Přece jenom zde byly přítomné jak záchranné složky, tak police, celníci nebo armáda.