nejdůležitější technické památky Ostravy

Už jste poznali ty nejdůležitější technické památky Ostravy?

Ostrava je město, které se řadí k těm největším městům České republiky. Není se čemu divit, když se sem tolik lidí najednou stěhuje – je tu dostatek pracovních příležitostí, dostatek vysokých škola, ale také se zde člověk nenudí, protože mimo program, který se město Ostrava snaží chystat na každý den, se můžete podívat o po zdejších památkách, které rozhodně stojí za to vidět.

Samozřejmě je Ostrava plná i jiných kulturních aktivit – je zde plno divadel, galerií a taky oblíbených kin, ovšem pokud toužíte po troše poznání, měli byste se uchýlit k takzvaným technickým památkám, které najdete na území tohoto krásného města.

V Ostravě technických památek najdete hned několik. I když se od názvu může zdát, že se nejedná o nic dobrého, pak bychom se na ně měli podívat. Jsou naprosto fascinující a rozhodně vám vytrhnou dech z těla.

Jaké technické památky stojí za navštívení?

Ostrava je známá jako průmyslové město, a tak jsou asi nejvíce navštěvované Těžní věže. Jedná se konkrétně o tři těžní věže, které se nacházejí v areálu technických muzeí. Jedna věž je z bývalého LandekParku, druhá poté pochází z hornického muzea a třetí najdete v areálu Dolní oblasti Vítkovice. Ovšem Těžní věže nejsou jediné, co je lákadlo nejen pro technické nadšence. Na své si přijdou i milovníci historie, protože se zde nachází i hojně navštěvovaný Babylon, který mapuje historii dodávek vody do Ostravy. Jedná se o poměrně novou expozici, která vznikla v odkyselovací stanici, jíž se přezdívalo právě takto. Babylon je dnes (stejně jako celý areál) chráněna.

Za návštěvu stojí i zdejší doly

Ostrava jakožto dříve město průmyslu má na svém území i řadu dolů, které rozhodně stojí za navštívení. Jedním z nich je důl Hlubina, který je jeden z nejstarších a architektonicky nejcennějších budov ve zdejším areálu černouhelného dolu. A dalším z nich je třeba důl Michal, což je národní kulturní památka, ke které je připojeno samozřejmě i muzeum, kterým vás provede průvodce.