Už jste viděli expozici historických motocyklů?

Ostrava se pyšní tím, že se v ní člověk ani zdaleka nenudí. Zkrátka a dobře je stále tady co dělat, což je možná právě to, co láká hromadu turistů a návštěvníků tohoto krásného města. Například zde byla hromada nejrůznějších festivalů během letošního léta, ovšem samozřejmě to nebylo to jediné, na co jsme se zde mohli těšit. Těšit jsme se mohli i na nejrůznější výstavy, z nichž řada probíhá ještě do dnes.

Výstavy jsou něco, co je v Ostravě poměrně oblíbené. Jelikož se většinou konají delší dobu, lidé si tak mohou během té doby udělat čas a opravdu si sem mohou na vystavované unikáty zajít. Většinou jsou výstavy pro různé věkové kategorie, což hraje do karet tomu, že si každý přijde přesně na to své ořechové. Například teď v Ostravě probíhá něco pro pány!

Každý muž miluje motorky!

O mužích je všeobecně známo, že jsou to milovníci motorek. Samozřejmě ne každý si troufá na motorce jet, ale řada lidí opravdu motorky jako takové naprosto miluje, i když jim jedna nestraší v garáži. Někdy si muži takovou motorku nemohou dovolit, jindy touží po jiných věcech, než je právě motorka, ale ať už je za tím cokoliv, každý muž se po projíždějící motorce vždycky otočí.

Nicméně je nutné dodat, že motorky jako takové můžete dnes vidět právě v Ostravě. Tam totiž probíhá už od listopadu 2015 výstava, která končí až před vánočními svátky tohoto roku. Přece jenom tam řada lidí ještě nebyla, proto pokud do této skupiny patříte vy, měli byste to ihned napravit.

Nejedná se jen tak o ledajakou výstavu

Samozřejmě toto není výstava jako každá jiná. Jedná se o unikátní motorky, které pochází z historické sbírky Miroslava Rybičky. Najdete ji v pavilonu C na výstavišti Černá louka právě v Ostravě. Jedná se tedy o expozici Moravskoslezského kraje, kde historické motorky najdete. Výstava je otevřena zhruba od desíti do pěti hodin odpoledne.

Co se týče toho, co tam můžete vidět – vidět zde můžete 42 historických motocyklů, mezi nimiž se najdou repliky dílny z třicátých a dvacátých let 20. století, dále také sbírka příslušenství a doplňků ke všem vystaveným motocyklům a mnohé další.