V Ostravě se fandí Baníku. Fandí mu také investiční skupina DRFG

V Ostravě se fandí Baníku. Fandí mu také investiční skupina DRFG

Když se řekne Baník Ostrava snad každému se vybaví totéž – úspěšný fotbalový klub. Je jedním z nejstarších fotbalových týmů u nás a prošli jím špičky svého oboru Milan Baroš či třeba Marek Jankulovski. Nikoho asi nepřekvapí, že mezi věrné fanoušky FC Baník Ostrava se řadí i písničkář a ostravský rodák Jarek Nohavica. Slezský tým má mnoho podporovatelů napříč republikou, patří k nim i Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka

Baník má za sto let své existence na kontě nemalé úspěchy. Začátkem osmdesátých let se probojoval do čtvrtfinále Poháru mistrů evropských zemí – dnes známého jako Liga mistrů.  A nechybí mu ani mistrovský titul v Československé a později v České fotbalové lize.

Spojení DRFG s Baníkem přesahuje sportovní hranice 

Sponzorské příspěvky, které investiční skupina DRFG věnovala, pochází z úspěšné investiční činnosti, kterou financuje z části pomocí vlastních dluhopisů. Klub většinu finančních prostředků používá na běžné provozní záležitosti, aby dosahoval nejlepších možných výsledků v naší nejvyšší fotbalové lize. Zároveň s tím si vychovává nové budoucí hvězdy klubu. V letošním roce pokračuje výstavba centra “Vista”, které poskytne tréninkové zázemí A-týmu Baníku Ostrava a stane se domovem regionální fotbalové akademie.

Spojení investiční skupiny DRFG ale není jen o sportovních záležitostech, má dokonce celoregionální přesah. Cílem je podporovat a zlepšovat život lidí v rámci regionu. Koncem roku 2018 přistálo na kontě Baníku 50 tisíc korun od podílových fondů pod značkou CZECH FUND, které založila investiční skupina DRFG. Klub tyto peníze věnoval Fakultní nemocnici v Ostravě, konkrétně neonatologickému oddělení, které pečuje o novorozence. Je bez diskuze, že vzájemná spolupráce je prospěšná všem. Název investiční skupiny DRFG se skládá z iniciál svého zakladatele Davida Rusňáka, zbylá dvě písmena označují spojení Family Group.