Nehoda motocyklisty

Vážné nehody motocyklistů, opět zasahovala letecká ZS Ostrava

Posádky Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje musely během středy 6. června zasahovat u dalších dvou vážných nehod motocyklistů. Došlo k nim v ranních hodinách na Novojičínsku a Frýdecko-Místecku. U obou museli zasahovat letečtí záchranáři spolu s pozemními posádkami.

Nejprve byla po půl šesté oznámena kolize osobního vozidla s motocyklem u Příbora (okres NJ). Pětatřicetiletý motocyklista utrpěl vícečetná poranění hlavy a dolních končetin a po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl vrtulníkem přepraven na urgentní příjem FN Ostrava. Jednapadesátiletý muž cestující v automobilu pak musel být ošetřen se středně těžkým poraněním páteře a tým RZP jej transportoval do novojičínské nemocnice.

V devět hodin se podobný scénář opakoval ve Staříči (FM), kde se s vozidlem střetl devatenáctiletý motocyklista. S mnohočetnými poraněními musel být uveden do umělého spánku, zaintubován a převeden na přístrojem řízenou ventilaci. Předán byl do péče lékařů urgentního příjmu ostravské Fakultní nemocnice. Poranění středně závažného rázu utrpěla devatenáctiletá žena z automobilu, která byla následně přepravena do nemocnice ve Frýdku-Místku.