Večerní bouřky zaměstnaly Moravskoslezské hasiče, uskutečnili 74 výjezdů

Celkem  74x vyjely jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů v Moravskoslezském kraji kvůli večerním a nočním bouřkám, a to od půl sedmé večerní do čtvrteční půlnoci. Tradičně šlo hlavně o odstraňování spadlých stromů a také nebezpečných velkých větví. Není – v souvislosti s touto činností – hlášeno žádné zranění, ani větší škody, snad s výjimkou poškozené kolárny u vlakového nádraží v Jistebníku.

Nejvíce výjezdů – 24 – mají na kontě hasiči v Ostravě (okres Ostrava-město), z Opavska 14, z Karvinska 13 a Frýdecko-Místecka 10. Celkem 8x vyjeli hasiči v rámci okresu Nový Jičín, 5x v okrese Bruntál.

Jednotka HZS MSK ze stanice Bílovec a jednotka dobrovolných hasičů z Jistebníku odstraňovaly ve čtvrtek večer vzrostlou lípu z budovy kolárny u železničního nádraží v Jistebníku (okres Nový Jičín), která objekt poškodila, ale provoz na trati nebyl omezen. Hasiči museli lípu zajistit kurtnou (vázacím popruhem), pomalu ořezat a nakonec opatrně stáhnout z budovy na zem.

Bílovečtí profesionální hasiči také například vyjeli odstranit velký akát ve Staré Vsi (místní část Bílovce), který vytvořil překážku přes polovinu silnice. Strom při pádu zavadil o elektrické dráty. Sice je nepoškodil, ale domácnosti z okolí se ocitly bez dodávky elektrického proudu.

V obci Vrchy stejná jednotka HZS MSK (Bílovec) a jednotka dobrovolných hasičů Vrchy odstraňovaly po pádu hned tři stromy (dvě lípy a javor) přes frekventovanou silnici. I domácnosti v obci Vrchy byly bez proudu.