Vitríny

Vitríny nejsou jen pro městská muzea

Pokud jste svému koníčku naprosto oddáni, dříve nebo později budete přemýšlet o tom, zda by bylo vhodné si pro sebe pořídit nějaké vitríny. Kdy je to dobrý nápad a jaké vitríny si pořídit?

Vlastní sbírka má konečně své reprezentativní místo

Tolik let to trvalo a nyní nastal ten správný čas. Prosklené výstavní vitríny začaly zajímat i vás. Možná již delší dobu uvažujete nad tím, zda je nyní vhodná doba. Vitrína pro sběratele samozřejmě není předmět, který bychom si pořizovali denně. Vlastní sbírka si ale žádá nové, a to plně reprezentativní místo. Konečně se zde bude vyjímat vše, co jste si za uplynulé roky poctivě nastřádali. Jak by měla vitrína vypadat, aby splňovala vaše požadavky?

Vše, co si pro sebe přejete

Pokud vaše sbírka již přesáhla běžné úložné prostory, je třeba jednat. Byla by věčná škoda, aby došlo ke znehodnocení vašich předmětů. Přeci existuje způsob, jak vše dobře uložit a pustit se do vlastní sbírky, kterou si můžete stále rozšiřovat. Vitríny dnes nabízejí mnoho profesionálních vlastností. Můžete mít výstavní prostor, ve kterém budou panovat vhodné podmínky například pro sbírku motýlů. Samozřejmostí je také ošetření vitríny tak, aby byla vhodná pro staré knihy nebo historické předměty, včetně známek. Také osvětlení je možné přizpůsobit tomu, aby došlo k udržení hodnoty exponátů.

Na míru přesně podle vašich požadavků

Kromě běžných vitrín se ale mnohdy zhotovují konkrétní řešení přímo na míru. Vaše vitríny tak mohou být řemeslným nábytkem, jako jsou knihovny, kuchyňské linky nebo vestavěné skříně. Vše bude naprosto odpovídat rozměrům vašich prostorů. Nebude tak nikde chybět ani kousek využitého místa. Skvělé zejména pro ty, kdo si potrpí na přesnost a estetickou hodnotu výstavních prostor.

Výstavní vitríny nejsou určeny jen pro profesionální muzea a galerie. Mnohdy je využívají i soukromníci, kteří si tak mohou konečně vychutnat svou sbírku.