ostravské výstavy

Zažijte Ostravu trochu jinak – mrkněte se na výstavy!

Ostrava je město, kde to zkrátka stále žije a kde se člověk snad nikdy nenudí. Není se tedy čemu divit, že se sem lidé vracejí nebo zde rádi žijí. Ať je venku teplo nebo zima, v Ostravě je zkrátka vždycky prima, protože je zde stále co dělat, což mnoho lidí samozřejmě ocení. Hlavně ti, kteří častokrát nevědí, co se svým volným časem mají dělat. Nicméně je nutné poznamenat, že některé akce, které se zde konají, jsou na chvilku, jiné na delší dobu – ty na delší dobu jsou výhodnější v tom, že si na ně člověk rozhodně může zajít kdykoliv se mu to hodí – klidně až po pár měsících. Jednou takovou dlouhodobější akcí jsou i výstavy.

Výstavy se konají snad neustále. V Ostravě je řada míst, kde se takové výstavy mohou konat, proto se nemůžeme divit tomu, že výstavy zde opravdu jsou stále na denním pořádku. Aktuálně jich v Ostravě probíhá snad přes dvacet, které mají ještě nějaké to delší trvání.

Co můžou navštívit pánové?

Pánové budou jistě aktuálně nadšeni hlavně z výstavy historických vozidel. Jedná se o unikátní výstavu, která probíhá na výstavišti Černá louka už od začátku listopadu 2015. Tato unikátní sbírka motorek Miroslava Rybičky je však k vidění už jen do konce letošního roku (konkrétně do 22. prosince). Najdete ji v pavilonu C v expozici Moravskoslezského kraje. Nabídne vám k vidění hned 42 historických motocyklů, které všem mužům doslova vytrhnou dech z těla.

Některé muže však může nadchnout i kapka historie – například s dětmi mohou vyrazit do ASTRY, kde se až do konce září (tedy konkrétně do 26. září) koná výstava nazvaná „Ostravské pohádky, pověsti a legendy“. Seznámíte se tak s tím, co o okolí Ostravy se říká a proč se to už dlouhá léta říká.

Na co se mohou těšit ženy?

Ženy rozhodně nadchne výstava tradic. Jedná se konkrétně o výstavu nazvanou „Tradice v proudu modernity“. Koná se už od osmnáctého ledna letošního roku a končit bude až letošním silvestrem, tedy 31. prosincem. K vidění je konkrétně v Galerii výtvarného umění v Domě umění v Ostravě. Poznejte tak krásu tradic, kterou jen tak někdo nemá možnost poznat.