Charitní dům Matky Terezy

Charitní dům v NJ se připravuje na mrazy

Charitní dům Matky Terezy v Novém Jičíně kvůli meteorology předpovídaným vysokým mrazům rozšiřuje provozní dobu i služby. Od neděle 25. února až do odvolání bude zařízení, s výjimkou doby na úklid od 16:00 do 18:00 hodin, otevřeno celý den. Lidem bez domova bude kromě prostor noclehárny umožněno v noci přebývat i v prostorách denního centra. K dispozici bude teplý čaj a polévka.

„Od neděle mají být vysoké mrazy, proto služby denního centra a noclehárny budou téměř v celodenním provozu. V noclehárně máme 18 postelí pro muže a jeden pokoj se třemi lůžky pro ženy. Protože předpokládáme, že kapacita nebude stačit, další klienti budou moci přenocovat takzvaně „na židličce“ ve společenské místnosti. Přestože to není zcela komfortní, je to jistě vlídnější varianta než mrazivá noc venku,“ uvedl ředitel novojičínské Charity Marcel Brož.

Při běžném režimu musejí uživatelé noclehárny prostory opustit v 8:00 hodin ráno. V době velkých mrazů při mimořádně rozšířeném provozu mohou přejít do denního centra a pobýt zde až do 16:00 hodin a v 18:00 hodin se mohou zase vrátit. Také si v této části azylového domu mohou uvařit polévku, vykonat hygienu a vyměnit si oblečení.
„Přestože městská policie nám v péči o lidi bez domova pomáhá, aby venku neumrzli, chci požádat i veřejnost, aby byla vnímavější. Už jen informace o možnosti ohřát se a přespat v azylovém domě člověku, který žije na ulici, může zachránit život,“ zdůraznil Brož.