Dovolená na kolech: tři nejlepší destinace, které můžete zvolit

Dovolená na kolech: tři nejlepší destinace, které můžete zvolit

Pokud se rozhodnete pro aktivní dovolenou, je jednou z nejoblíbenějších možností právě cyklistika. Věnovat se jí nemusíte pouze v České republice, také zahraniční státy jsou uzpůsobeny pro cyklisty. Při jízdě na kole můžete obdivovat neobvyklou krajinu, poznávat tamější kulturu nebo dokonce víno. Tím je proslulá zejména oblast Lago Di Garda. Zde je spousta cyklistických tras, které milují turisté celého světa.

Gruzie na kole

Také Gruzie nabízí zajímavé trasy, které se dají na kole zdolat. Můžete se do nich pustit na vlastní pěst nebo se stát součástí některého ze zájezdů, které se sem pořádají. Mezi nejoblíbenější místa, která nadchnou zejména milovníky přírody, jsou stezky vedoucí po gruzínském Kavkazu. Můžete poznat starobylou kulturu Svanů, různé památky. Ubytovat se můžete nejenom ve velkých městech, ale malých domácích penzionech, kde se lépe seznámíte s tamější kulturou.

Lago Di Garda podrobněji

Jedná se o jezero, které obklopuje nádherná příroda. Vedou kolem něj spousta cyklistických stezek. Přátelští Italové vás budou zvát do svých restaurací a vináren. K dispozici je bezpočet možností k ubytování. Italské víno a jídlo je lehčí, než to české, takže je pravděpodobné, že když si dopřejete jednu až dvě skleničky a něco na zub, budete moci pokračovat v cestě. Jedna z nejoblíbenějších tras vede nad jezerem a nabízí nebeský pohled na hladinu jezera.

Holandsko je cyklistický ráj

Holandsko je jednou ze zemí, která se více přizpůsobuje kolům, než automobilům. Právě v holandských městech je největší koncentrace cyklistů, takže můžete počítat s tím, že zde najdete potřebné zázemí pro cyklistiku. Na kole můžete projíždět města, k dispozici jsou ale také trasy mezi jednotlivými městečky. Čekají vás nádherné výhledy na kanály, větrné mlýny a vesničky. Jednou z nejkrásnějších tras je mezi Goudou a Utrechtem. Je dlouhá asi 42 km, takže si na ni mohou troufnou i méně zdatní cyklisté.