O jaké obory mají pracovníci největší zájem, v jakých chtějí pracovat?

O jaké obory mají pracovníci největší zájem, v jakých chtějí pracovat?

I když se o tom dlouho nemluvilo, neznamená to, že je s tím konec. Řeč je o stále probíhající zaměstnanecké krizi, která nemá svého konce ani svého řešení. Stále je nedostatek pracovníků, respektive lidí, kteří by byli ochotní obsadit volné pracovní pozice, které se jim nabízí. Zatímco zaměstnavatelé jsou už zoufalí z toho, že chod jejich podniku vázne, některým lidem stačí jen sociální dávky, které pobírají. Zaměstnavatelé často hledají svou novou pracovní sílu u své konkurence, jsou dokonce ochotni přeplatit konkurenci jenom proto, aby získali schopné pracovníky, kteří by udrželi jejich firmu naživu. Jenže jdou zaměstnavatelé za lepším finančním ohodnocením nebo spíše za oborem, v němž se jim práce nabízí?

Nedávné průzkumy se zajímaly o to, jaké obory jsou pro pracovníky opravdu atraktivní, jaké je lákají a kde přijmou práci nezávisle na tom, jaké je finanční ohodnocení. Výsledky průzkumů pro vás budou jistě překvapivými. 

Kovovýroba a strojírenství

Řekli byste, že pro lidi je stále více atraktivní práce v kovovýrobě a strojírenství? Je to možná proto, že práce v těchto odvětvích je stabilní a jistá. Kovovýroba a strojírenství jsou pohonnou hmotou české ekonomiky, obory tu byly, jsou a budou. Takřka každé společnosti ve zmiňovaných odvětvích se daří. Důkazem je třeba společnost Steeltec, kde prochází materiál lakováním, svařováním nebo lisováním

Televize, média

Velice atraktivní je pro lidi práce v médiích, respektive v televizi. Dostat se do televize je však velmi těžké, je to o jednom velkém štěstí, které člověk musí mít po ruce. Bez něj to nejde, konkurence je v této branži opravdu velmi vysoká, ovšem úspěch má o to sladší chuť. 

Zájem roste i o práci v rádiích, ale k tomu je potřeba bezchybný projev. Na druhou stranu si nemusíte zas tak dbát na svůj vzhled.