Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka výrazně posiluje

Investiční skupina DRFG Davida Rusňáka výrazně posiluje

Zakladatelem investiční skupiny DRFG je český podnikatel a filantrop David Rusňák, který je majoritním vlastníkem investiční skupiny DRFG, která se soustředí na investice do nemovitostí, telekomunikací a finančních služeb. Nabízí ale také dluhopisy nebo investiční podílové fondy, které cílí na komerční nemovitosti.

David Rusňák pochází z malé slovácké vesničky Labuty nedaleko Kyjova, v Hodoníně pak studoval ekonomickou a později také jazykovou školu. Mezi koníčky Davida Rusňáka patří dobré jídlo a pití, proto v gastronomii také podniká. Vlastní mimo jiné brněnskou restauraci Konfit, která nabízí tradiční českou a rakousko-uherskou kuchyni. Rád cestuje a zabývá se také uměním, investuje především do obrazů českých malířů.

David Rusňák podnikatelské aktivity sjednotil do skupiny DRFG

David Rusňák na začátku tisíciletí začínal u brněnské dopravní společnosti DH a spol., kde se seznámil s majitelem Davidem Hálkem s ním pak založil společnost Compass DKD Czech pro mezinárodní přepravu zboží. Po čtyřech Rusňák podíl od Hálka odkoupil a v roce 2009 společnost prodal. Vydělané peníze později investoval do obchodu se stavební chemií, poradenství k evropským dotacím, vývoje softwaru pro sklady i továrny a do mnoha dalších oblastí. V roce 2011 všechny společnosti ale sloučil a vznikla tak investiční společnost DRFG.

Jedním z klíčových oborů, kterému se skupina věnuje jsou nemovitosti. Aktuální hodnota spravovaného portfolia nemovitostní divize je více než 6 miliard korun a pronajímatelná plocha činí více než 166 tisíc metrů čtverečních. Do komerčních nemovitostí, na které se skupina zaměřuje, mohou klienti investovat i prostřednictvím nemovitostního fondu pod značkou CZEHC FUND, který klientům přináší dlouhodobé stabilní zhodnocení s výnosem kolem 4–5 % a nejnižší investice je pět set korun. Po nemovitostech jsou další klíčovou oblastí finance a třetím pilířem skupiny jsou telekomunikace.