Rekordně nízká nezaměstnanost

Rekordně nízká nezaměstnanost vede k přepracovanosti

Současná situace, kdy je nezaměstnanost na rekordní úrovni se stává komplikací jak pro firmy, tak i pro zaměstnance na které je nakládán větší tlak. Společnosti nejsou schopny najít nové lidi a tak dávají více práce současným zaměstnancům, kteří mohou být přepracovaní.

Jeden člověk mnohdy pracuje za dva lidi, což pak způsobuje, že nemá čas na rodinu, přátele či kulturní vyžití. Ani finanční ohodnocení, které je výrazně vyšší mnohdy neuspokojí potřeby zaměstnance a tak se vyčerpaný práce nakonec vzdá.

Větší polovina ve stresu

Dle současných průzkumů se víc než polovina zaměstnanců cítí být ve stresu, což vede k podrážděnosti, únavě a nesoustředěnosti. Třetina zaměstnanců cítí stres, ale podle nich se dá v pohodě zvládat a k práci je to motivuje.

Jen malé procento zaměstnanců se necítí být ve stresu, který je způsoben pracovní zátěží, nevhodným kolektivem a pocit, že nemají žádný osobní život. Stres se pak odráží ve výkonnosti zaměstnance, který ztratí až hodinu své efektivnosti za den jen kvůli stresu.

Jak bojovat proti stresu?

Jako zaměstnanci bychom si měli nastavit reálné cíle, kterých chceme ve své kariéře dosáhnout a nesmíme se přeceňovat. Každý den by si měl pracovník ujasnit, co chce stihnout, aby to bylo v reálném čase možné.

Důležité je také uspokojení svých potřeb, které má každý člověk jiné, pro někoho to může být procházka a pro jiného večeře s rodinou. Nesmíme se jednoduše nechat pohltit prací, ale musíme mít také svůj osobní prostor, kde se odreagujeme.