4 kroky k tomu, abyste měli vše v pořádku ohledně svého vozidla

4 kroky k tomu, abyste měli vše v pořádku ohledně svého vozidla

Jen 4 kroky, nic víc nepotřebujete. Když si je ohlídáte, budete mít své vozidlo v pořádku nejen po estetické, ale také po technické a administrativní stránce. Na co se zaměřit? 

Péče o interiér vozidla se vyplatí

Auto není traktor. Ve svém vozidle přepravujeme osoby, na kterých nám záleží. Když se pravidelně objednáváme na auto detailing, nebo používáme čistič interiéru auta sami, vždy je to znát. Navíc když se rozhodneme své vozidlo prodat, má mnohem vyšší hodnotu než auto, o které se nikdo nestará. Zachovejte hodnotu svého vozu tím, že jej budete pravidelně čistit. Vyživujte kůži, leštěte plast, ošetřete skla a polstrované povrchy. 

Máte všechny dokumenty v pořádku? 

Auto, to není jen krása. Je potřeba jej dobře pojistit a starat se o jeho technickou způsobilost. Nejlepší je vyhradit si na každé vozidlo, které máte, samostatný šanon. Zde umístěte velký technický průkaz, smlouvu o pojištění, kopii zelené karty a další potřeby. Dokumenty k vozidle jsou nezbytnou součástí jeho dobrého chodu. Do kalendáře si vždy připište, kdy se auto má objednat na další technickou prohlídku, nebo kdy je termín pro revizi konkrétní pojistné smlouvy. Každý rok můžete totiž najít výhodnější smlouvy. 

Zachovat hodnotu vozidla

Zachovat hodnotu svého auta se vám podaří, když budete mít přehled o tom, kdy se máte dostavit do autorizovaného servisu. Vždy tak budete mít v pořádku všechny důležité součásti vašeho vozu. Současně se servisem se dobře starejte i o exteriér svého vozu. Používejte ochranu laku, čistěte disky kol od nečistot, pravidelně auto umývejte. 

Jak jste na tom se znalostí řízení?

Používá auto začátečník, nebo již zkušený jezdec? Pokud víte, že vozidlo provozuje začínající řidič, dopřejte autu častější péči v servise. Mnohdy dochází k malému poškození, které se při včasném odstranění snadno vyřeší. 

Jak jste na tom vy? Máte vše v pořádku?