Čtyři tipy, které oceníte při výběru klimatizace

Čtyři tipy, které oceníte při výběru klimatizace

Horké letní počasí a neustále stoupající hodnoty na venkovním teploměru jsou bohužel hodně vysilující. Pokud chcete konečně normálně fungovat, pokud se nechcete stále potit, je načase investovat do klimatizace, která vám může od pocitu horka pomoct. Klimatizace je jednoznačně pomocník, který ochladí interiéry, v zimě je naopak zahřeje. Je omyl, když se lidé domnívají, že klimatizace škodí zdraví. Neškodí, pokud se nepřekračují doporučované rozdíly mezi venkovní a vnitřní teplotou. Pokud ostatně o koupi klimatizace uvažujete, jelikož už se horka nedají vydržet, přinášíme vám několik tipů, které při výběru klimatizace rozhodně oceníte. 

Rozhodujte se dle nákladů na provoz a spotřeby energie

Neustále se mluví o tom, jak se budou zvedat ceny energií. Při výběru klimatizace se proto informujte o tom, jaká je spotřeba elektřiny a jaké jsou náklady na provoz. I k provozu klimatizace je potřeba elektrická energie. Obecně platí, že čím lacinější a levnější klimatizace bude, tím budou náklady na provoz klimatizace vyšší, spotřebu totiž mají takové klimatizace opravdu velkou. Raději investujte do kvalitní klimatizace, která bude možná dražší, ale spotřebu energií nebude mít velkou. 

Doporučujeme se poradit s odborníky z Air – Klimont s.r.o. , kteří se zaměřují nejen na klimatizace, ale také tepelná čerpadla a vzduchotechniku (rekuperaci). 

Vybírejte podle výkonu

Samozřejmě by se měla klimatizace vybírat i dle výkonu. Je ale třeba vědět, jakou místnost budete chtít s pomocí klimatizace ochladit. Čím větší je místnost, kterou chcete ochladit, tím větší výkon by měla klimatizace mít. 

Roli hraje i vzhled

Jelikož není klimatizace něco, co snadno a hravě schováte pod pohovku, i vzhled hraje při výběru roli. Existuje několik druhů klimatizací, každá je jiná, proto vyberte tu, která vám oku nejvíce lahodí. Bude to klasická nástěnná klimatizace nebo parapetně-podstropní alternativa?

Jaké má klimatizace funkce?

Rozhodujte se také dle funkcí, které klimatizace má.