David Rusňák zůstává předsedou představenstva skupiny DRFG

David Rusňák zůstává předsedou představenstva skupiny DRFG

David Rusňák je zakladatelem investiční skupiny DRFG, stále je také předsedou představenstva a jejím majoritním akcionářem. Rusňák skupinu zakládal v roce 2011 a v roce 2019 prodal 35% podíl skupině Získala v ní 35procentní podíl skupině PVF Invest. Nejvyšší vedení DRFG je tak aktuálně
šestičlenné, doplnili jej Pavel Vyhnálek a Pavel Fráňa. Vyhnálek je nově místopředsedou představenstva a Fráňa je jejím novým členem.

Brněnská investiční skupina DRFG v loňském roce měla konsolidovaná aktiva přes 7 miliard korun a výnosy dosáhly téměř 4 miliard korun. Firmě se na poli investic velmi dařilo, ale kromě toho stále podporuje také řadu sociálních, kulturních a sportovních projektů. Proto už v roce 2016 byla založena Nadace DRFG, která podporuje především charitativní činnost. Zaštituje například multižánrový festival Meeting Brno a se společností yourchance spolupracuje na projektu finanční gramotnosti žáků základních a středních škol.

Investiční fond DRFG Davida Rusňáka přináší stabilní zhodnocení

První důležitým segmentem, jemuž se skupina věnuje jsou finance, kde skupina posílila díky akvizicím několika firem a také online srovnávače finančních produktů ChytryHonza.cz. V oblasti telekomunikací skupina představila začátkem roku nového internetového operátora nazvaného Libli, kterého prodala společnosti Nordic Telecom. A konečně v nemovitostní oblasti loni investovala přes 3 miliardy korun a do portfolia začlenila několik obchodů, nákupních zón a retail parků po celé České republice.

DRFG Davida Rusňáka zůstává hlavním partnerem hokejové Komety Brno. Značka podílových fondů CZECH FUND je letos hlavním partnerem také české tenistky Karolíny Plíškové a skupina podpořila také mezinárodní hudební festival JazzFestBrno a Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech.