domov Korýtko

Domov Korýtko má nového ředitele – víte to?

V Ostravě najdete celou řadu institucí, které musí někdo řídit. Najdete zde divadla, která mají svého ředitele, najdete zde základní, střední či vysoké školy, které musí mít někdo takzvaně „pod palcem“. Jednou za čas přijde chvíle, kdy současný ředitel musí opustit svůj post a na tento post se vrhne někdo zcela jiný, kdo zase přinese dané instituci něco jiného. Například tak to je u Domova Korýtko, které se sice nevyskytuje přímo v Ostravě, ale v nedalekém Zábřehu.

Domovy pro seniory je nutné řídit opravdu rozvážně. Přece jenom o staré lidi by mělo být postaráno s tou největší grácií. Pokud ředitel takového domova pro seniory není schopen dát lidem tu nejlepší péči, pak by jednoznačně neměl být ředitelem takového domova. Doufejme, že nový ředitel zábřežského Domova pro seniory Korýtko, bude chtít dávat svým svěřencům to nejlepší.

Kdo je novým ředitelem?

Novým ředitelem je nyní Jan Seidler, který je absolventem Zdravotně sociální fakulty Ostravské univerzity. Konkrétně absolvoval v oboru sociální práce se zdravotním profilem. S vedením takového domova už má trochu zkušeností. Od roku 2010 vedl například Domov Vítkov.

Jaké má nový ředitel plány do budoucna?

Samozřejmě ředitelem se nestal bez určitých cílů a plánů. Musel něco vědět a mít naplánované. Mezi jeho plány patří hlavně stabilizace personální situace a příprava domova na rekonstrukci, kterou by měl domov v blízké době projít.

Kolik je v domově Korýtko míst?

V současné době se v tomto domově Korýtko nachází 257 míst, z nichž je velká většina (tedy 225 míst) určeno domovu pro seniory a zbylých dvaatřicet míst slouží jako domov se zvláštním režimem.

Čeho se docílí blížící se rekonstrukcí?

Blížící se rekonstrukcí a modernizací by mělo přijít více míst. Kapacita by se měla zvýšit hlavně v křídle domova se zvláštním režimem.