nové divadlo v Ostravě

Nové divadlo v Ostravě! Kde bude?

Ostrava je krásné město, které se dokonce řadí k těm nejkrásnějším na Moravě. Je to zde kousek od Lysé hory a navíc se jedná o univerzitní město plné příležitostí, proto kdo by zde nechtěl bydlet? Není se čemu divit, když se sem stěhuje poměrně hodně lidí. Město se tak snaží neustále přicházet s novými věcmi, které mohou lidé ocenit. Například nyní vznikne dokonce nové divadlo.

V poslední době je kultura opravdu ceněná. Lidé chodí do divadla naprosto běžně. Většinou se snaží chodit alespoň jednou za měsíc, pokud je tedy divadlo v jejich městě dobré. Mnozí, když neví, co koupit rodičům na Vánoce, tak se rozhodují pro koupi divadelního předplatného, což je dárek, který nikdy nemrzí a vždycky potěší.

V poslední době navíc Ostrava výrazně pociťuje to, že sehnat lístky do divadla na nějaké oblíbené představení je opravdu velký problém. Naštěstí ale existuje způsob, jak ho vyřešit, a právě na ten způsob přišlo i samotné město Ostrava. Rozhodlo se, že postaví zde zcela nové divadlo, které by mohlo potěšit hlavně ty, kteří věčně nemohou sehnat lístky na divadelní představení.

Kde vznikne nové divadlo?

S novým divadlem se budeme moct setkávat v Divadelní ulici, kdy vznikne v pavilonu G na výstavišti Černé louky. Právě zde jsou prostory určené k adaptaci, které nejsou určeny pro nic jiného, než právě pro soubory NDM, tedy pro divadelní účely.

Tento pavilon byl do nynějška opravdu málo používaný, což byla velká škoda. Nyní se tak takřka nevyužité prostory začnou plnohodnotně využívat. Dokonce budou určeny k opravdu něčemu užitečnému, co potěší snad každého.

Je projekt ještě v plenkách?

Zatím se však neví, kdy bude projekt dostavěn. Zatím se dává dohromady hlavně jeho realizace, ale je jasné, že pavilon G bude opravdu na nové divadlo přestavěn. Už nyní je na tyto účely vyhrazeno více jak 60 milionů korun. Podle ověřených informací by měla stavba být zahájena v příštím roce před prázdninami.