ostravské byty

Ostravské byty budou mít nové vybavení – co to bude?

Město Ostrava se dneska řadí k těm nejkrásnějším městům České republiky. Nejen, že se město stará o svůj vzhled a neustále se snaží rekonstruovat místa, která rekonstrukci potřebují, ale na druhou stranu se taky snaží o to, aby se v tomto městě dobře žilo. Například se neustále pomáhá domům se seniory, ale taky se neustále provádí klasické rekonstrukce, které v sobě nesou zateplování nebo jiné podobné nutnosti. Například se nyní budou nově vybavovat byty. Čím? Čtěte dále.

Každý byt by měl být samozřejmě moderně zařízen, ale je většinou jenom na obyvatelích těchto bytů. Pokud má město pod svými křídly nějaké byty, pak by se mělo starat o to, aby byty měly kvalitní okna, dále aby byly vymalované, zateplené, aby zde bylo všechno funkční – výtahy, voda, elektřina. Nyní se navíc ostravské byty budou vybavovat ještě něčím dalším, co nebudou obyvatelé postrádat v žádném ostravském bytě.

Požární hlásiči na scénu!

Nově se budou nyní obecní domy vybavovat požárními hlásiči. Kromě toho se ještě v obecních domech budou instalovat i detektory oxidu uhelnatého. Celkově se bude jednat o skoro 2800 hlásičů požáru. Domácnosti, které využívají k ohřevu tepelné zdroje, tak do nich bude instalována zhruba 1682 detektorů oxidu uhelnatého.

Kolik toto vybavení stálo?

Samozřejmě toto vybavení nebylo zrovna nic levného. Celková částka, která se pojí s nákupem těchto bytových zařízení, neměla přesáhnout částku tří milionů korun. Nákup měl proběhnout už v říjnu. Celá tato instalace by tak měla být zhotovena na začátku příštího roku. Pokud tedy bydlíte v obecních bytech, tak byste se měli připravit na to, že hned po vánočních svátcích a v tom povánočním shonu budete mít návštěvu, která vaši domácnost řádně zabezpečí.

Toto opatření je velice ojedinělé. Jedná se o ojedinělý projekt v celé České republice.