Hubnutí jde lépe, když vám chutná

Hubnutí jde lépe, když vám chutná 

O něco zhubnout si přeje každý z nás. Ve světě plném lákavých dortíků je ale těžké si najít čas pro hodnotné potraviny, které nám přinesou užitek a našemu tělu neublíží. Když vám chutná, jde to mnohem lépe. Co si dávat?  

Voda je pro naše tělo základ 

Voda tvoří základ našeho jídelníčku. Měli bychom přijímat alespoň dva litry denně, což je pro dospělého jedince bráno jako základ. Voda z kohoutku ale obsahuje chlór a mnohdy také dusičnany a dusitany, které naše tělo nepřijímá zrovna nejlépe. Zato alkalická minerální voda, to je něco jiného. Navíc ji nikde nemusíte kupovat, stačí vám k tomu obyčejný generátor vodíkové vody. Připravte si vodu, která v těle funguje jako antioxidant a nastartujte odbourávání tuků i nepotřebných látek.  

Ionizovaná voda má navíc vynikající chuť podobnou pramenité vodě.  

Mlsoty? Ano, ale zdravé 

Když jsme ve stresu, snědli bychom i slona. Na jedno vypjaté pracovní odpoledne tak může padnout několik nanuků, balíček chipsů, nebo také celá tabulka čokolády. Když ale víte, že bude den perný, je lepší se na to připravit. Nakupte si celerové brambůrky, přichystejte si sušené ovoce, vyrobte si nanuky z čerstvého ovoce. Zdravé mlsání vás bude bavit. Hýří barvami i chutěmi.  

Každý den si místo nezdravých prefabrikovaných jídel dopřejte něco hodnotného.  

Tukožrouti 

Není nutné si kupovat drahé hubnoucí drinky. Místo toho se zaměřte na známé tukožrouty. Dopřejte si je v různé části dne a opakujte je dle libosti. Obligátní teplá voda s citrónovou šťávou se hodí navečer, ale dokonale vám nastartuje organismus i v ranních hodinách. Okurková šťáva vás rozproudí, když si ochutíte bylinkami, bude velmi příjemná. Ledová voda se také řadí mezi tukožrouty, podobně jako zelený čaj. Dopřejte si také čerstvou zeleninovou šťávu – oblíbený je řapíkatý celer, nebo také mrkev a petržel.  

Ochutnejte novinky a uvidíte, že nezdravé potraviny přestanete potřebovat. Zhubnete s chutí.