zahřívaný tabák

Od zahřívaného tabáku se lidé ke klasice už nevrací

Uživatelů klasických tabákových výrobků je u nás stále ohromné množství. A to i přes zdražování nebo jejich omezování ve vnitřních prostorách. Na popularitě ale nabírají alternativy, ze kterých lze získat stejný požitek, avšak pro naše tělo jsou méně škodlivé. Důvodem je zcela odlišný princip, na kterém fungují. Pojďme si je tedy představit blíže.

Jedná se o zařízení na zahřívání tabáku, jež se na českém trhu objevilo v roce 2018 a měl mezi spotřebiteli okamžitě velký úspěch. Lidé začali přecházet od klasiky a jen málokdo se k ní chtěl vrátit. A není se čemu divit. Tato zařízení mají totiž celou řadu výhod. Mezi ty nejvýraznější patří fakt, že:

  • jsou šetrnější k tělu,
  • neznečišťuje tolik ovzduší,
  • neobtěžují lidi v okolí zapáchajícím dýmem,
  • jsou elegantní záležitost,
  • nehrozí zažloutlé prsty ani zuby,
  • disponují různými příchutěmi,
  • jsou dostupné – náplně koupíte téměř ve všech trafikách.

Jak tato technologická novinka funguje?

Zatímco klasickou cigaretu je potřeba zapálit, alternativy svůj obsah pouze zahřívají. Nejprve vložíte náplň a uvedete zařízení do chodu. Následně začne zahřívání, čímž se uvolňuje výrazná chuť a nikotin v bohatém aerosolu. Během okamžiku si tak bez výčitek můžete dopřávat váš oblíbený rituál, který uspokojí vaše potřeby.

Rádi byste dali této novince šanci, ale nevíte po jaké značce sáhnout? Mezi nejprodávanější se řadí například Pulze. Má praktický design a na jedno nabití vydrží až 20 použití, takže vás nikdy nenechá na suchu. Pulze nabízí navíc celkem sedm různých příchutí, od lesního ovoce až po svěží mentol.

Staneme se svědky revoluce?

Mezi milovníky tabáku stále převažují ti, kteří holdují klasikám. Zejména ale mladší ročníky čím dál tím více dávají šanci těmto alternativám a ve většině případů už u ní také zůstávají. Možnost dopřát si svůj oblíbený rituál kdekoliv a kdykoliv bez kritických pohledů lidí v okolí je zkrátka lákavější.

Tak kdo ví, třeba jednou běžné výrobky zmizí z pultů úplně, nebo alespoň na trhu převládnou dobíjecí zařízení, která neobtěžují ostatní svým zápachem.

Autor: Elena Gotfried