I demolice něco stojí. Jak moc nákladná je?

I demolice něco stojí. Jak moc nákladná je?

Demoliční práce nejsou něco, co bychom prováděli denně. Firmu zabývající se demolicí hledáme vesměs jen v okamžiku, kdy nám nějaká nemovitost chátrá před očima a kdy je potřeba ji zbourat. Mnozí lidé do chátrajících nemovitostí ještě investují peníze. Myslí si, že rekonstrukcí danou nemovitost zachrání, ale většinou je to jenom vyhazování peněz z okna ven. Některé nemovitosti zkrátka není možné zachránit ani rekonstrukcí, mají totiž špatné základy nebo ještě horší rozvody elektřiny. Demolice je tedy v mnoha případech opravdu tím jediným možným řešením. 

Pokud jste se rozhodli pro demolici, možná se ptáte, kolik demolice stojí. Ano, i demoliční práce jsou zpoplatněny, ostatně v dnešní době je zpoplatněné doslova všechno. 

Kolik stojí demolice?

Cena demolice jako takové se odvíjí vždy od ceníku firmy, kterou o demolici požádáte. Také se cena odvíjí od zaměření demolice. Musíte však mít na paměti, že ještě před placením demolice budete platit za projekt k demolici, jenž je třeba mít vypracovaný. Cena takového projektu startuje na osmi tisících korunách. Zpravidla se zpracovává na základě původní dokumentace k nemovitosti, pokud tedy je k mání, v opačném případě se musí provést stavebně technický průzkum objektu, dojde také na zaměření, které se následně zdigitalizuje. 

Platí se mimo jiné i za odvoz suti a demoličního odpadu na skládku. Zde platí, že cena se odvíjí vždy od typu suti a od množství odvážené suti, také se bere v potaz skládkovné nebo vzdálenost na skládku jako takovou. 

Na koho se obrátit, když máte o demolici zájem?

Pokud jste se rozhodli demolici podstoupit, pak si zaběhněte na stavební úřad pro demoliční výměr. Až ho budete mít, firma KT – Ekologické domy, s. r. o. se vám postará jak o projekt k demolici, tak o demoliční práce jako takové.