Jak řešit úložné prostory v malém bytě?

Jak řešit úložné prostory v malém bytě?

V malém bytě se úložné prostory řeší velmi těžce. Mnohdy ani velká rekonstrukce bytu nepomůže, i po ní se musí s prostorem nakládat tak, aby se všechno řádně uskladnilo a člověk nebyl příliš omezen v pohybu. Ideálním řešením je pořídit si vestavěnou skříň, jejíž velikost (pokud mluvíme o vestavěných skříních na míru) se může odrážet od toho, jak velký byt je nebo kolik osob v něm žije. Její velikost se také určuje na základě účelu, ke kterému má sloužit. 

Obecně platí, že bezdětné páry nepotřebují příliš velkou vestavěnou skříň. Stačí si pořídit drobnější, která zaplní volné prostory na chodbě. Pokud však mluvíme o páru s jedním nebo dvěma dětmi, potřeba bude úložného prostoru více. Kromě chodby tak vestavěnou skříň umístěte třeba do ložnice, kde (díky vhodnému umístění) bude také výrazně šetřit prostorem. Jednotlivé komody by s prostorem spíše plýtvaly, jen co je pravda. 

Jak by měla vestavěná skříň vypadat? 

Nemyslete si, že vestavěné skříně mají jenom police. Abyste mohli uskladnit také čepice, šály nebo rukavice, skříně mohou být zaplněny také zásuvkami. Případně mohou mít ve spodní části prostor na drátěné koše nebo dekorativní krabice, do kterých elegantně zimní či jiné sezonní věci uskladníte. 

I na tašky nebo kabelky či batohy řada výrobců myslí. Proto do skříní instaluje výsuvné police nebo šatní tyče, aby uskladnění zmiňovaných doplňků bylo velmi snadné. 

Kam umístit vestavěnou skříň?

Již bylo částečně prozrazeno, kam šatní skříň umístit. Nejčastěji se umísťuje do chodby, kde prakticky ničemu nepřekáží. Poté bývá součástí ložnic nebo dětských pokojů, a to především ve větších bytech, kde jsou pokoje prostornější než v malé, jednopokojové bytové jednotce.

Pokud vám i po umístění velké vestavěné skříně úložné prostory chybí, investovat lze ještě do klasické obývací stěny, která může také oplývat celou spoustou šuplíků nebo poliček.