Povinnosti majitelů vozidel, na které není radno zapomínat

Povinnosti majitelů vozidel, na které není radno zapomínat

Majitelů vozidel se u nás najde celá spousta. Podle posledních průzkumů každá druhá domácnost vlastní vozidlo a každá třetí domácnost dokonce dvě. Také lze konstatovat, že lze majitele vozidel rozdělit na dvě skupiny lidí, a sice na ty, kteří si jsou vědomi všech svých povinností vůči držení automobilu a těch, kteří si vědomi všeho nejsou. Abychom předešli negativním scénářům a obřím pokutám, které hrozí za jejich nesplnění, prozradíme vám ty nejdůležitější, na které není radno zapomínat. 

Likvidace ve chvíli, kdy vozidlo vypoví svou službu

Nabízí se vám položit otázku, a sice co byste dělali v okamžiku, kdyby vám jednoho dne vozidlo vypovědělo svou službu? Bohužel se stále najdou ti, kteří by ho jen odvezli za dům a nechali trouchnivět, případně ho prodali na náhradní díly. Ti si však nejsou vědomi své povinnost vozidlo ekologicky zlikvidovat. 

Ekologická likvidace vozidel je stejně jako povinná výměna pneumatik v pneuservisu velice důležitá. Jen na základě řádně provedené likvidace (která je navíc ze zákona zcela zdarma) může být vozidlo odstraněno z registru vozidel. Důvodem nařízené likvidace je, že nepojízdný automobil se stává hrozbou a nebezpečím na silnici, kterému je dobré ze silnice dostat pryč.

Povinná výměna pneumatik dvakrát v roce

Jak již bylo zmíněno, ekologická likvidace vozidel je stejně důležitá jako povinná výměna pneumatik na jaro a v zimě. V tomto případě však naštěstí mluvíme o povinnosti, které se řidiči snaží dostát. Přece jenom nevhodně zvolené obutí motorového vozidla přispívá k výskytu negativních scénářů, jež jsou na silničních komunikacích velice často až černé. 

K výměně pneumatik dochází pozdně z jara a na sklonku podzimu a zimy. V případě, že k výměně pneumatik nedojde, kromě zvýšeného nebezpečí při jízdě hrozí i nemalé pokuty ve chvíli, kdy by řidiče zastavila policejní hlídka.