Tipy pro údržbu střechy. Ať je střecha dlouho jako nová

Tipy pro údržbu střechy. Ať je střecha dlouho jako nová

Stejně jako domácí spotřebiče, musí i střecha procházet pravidelnou údržbou. Přece jen i střecha má svou životnost a nedostatečnou, nepravidelnou nebo dokonce zanedbávanou údržbou její životnost jenom rapidně snižujete. Proto si udělejte čas na čištění střechy, díky čemuž ji budete udržovat dlouho v jako novém stavu. 

Počasí se na střeše zkrátka podepisuje. Střecha domu musí čelit veškerým nepřízním počasí, a to jak mrholení nebo velkému dešti, tak i mrazu, krupobití nebo naopak pálivému neutichajícímu sluníčku. Aby vám střecha brzy nevypověděla službu, prozradíme několik tipů, jak se o ni starat. 

Pravidelně čistěte okapy

Součástí čištění střechy je i čištění okapů. Ty jsou její nedílnou součástí a jejich pravidelným čištěním se jenom předejde nepříjemnostem, jako je ucpání okapů či podobně. Právě ucpání okapů může mít hrozivé následky. Při ucpání okapů může dojít k zatékání do střešní konstrukce a voda tedy pronikne i do stěn domu. Může dojít i k poškození méně odolných krytin, které jsou například z méně odolného plechu, a podobně. 

Kontrola hromosvodů a odvětrávacích komínků je na místě

Stejně důležitým krokem při údržbě střechy je kontrola hromosvodů a také kontrola odvětrávacích komínků. Tento krok je nutné podstoupit především po zimě, a to i když nebyla zrovna krutá a i když nepřinesla zrovna velkou sněhovou nadílku. I sebemenší množství sněhu může poškodit hromosvody nebo právě zmiňované odvětrávací komínky, což by opět mohlo mít nemilé následky. 

Zkontrolujte i střešní krytinu

Je velice důležité, aby byla provedena i kontrola střešní krytiny. Už jen pouhým okem lze odhalit, jestli není některá z položených tašek poškozená. Obejděte proto svůj dům i několikrát dokola a zkontrolujte stav své střechy, abyste předešli nepříjemným budoucím problémům.