Výhody matrací ze studené pěny. Znáte je všechny?

Výhody matrací ze studené pěny. Znáte je všechny?

Hledáte vhodnou matraci, na které by se vám spalo doslova pohádkově? Najít vhodnou matraci není nic snadného, zejména pokud bereme v potaz to množství matrací na trhu. Mezi latexovými matracemi, ortopedickými matracemi a pružinovými matracemi však najdeme jeden unikát, a to matrace ze studené pěny, které přináší řadu výhod. Pěnové matrace obecně jsou mezi lidmi nadmíru oblíbené, o tom není sporu, ale matrace ze studené pěny jsou mezi pěnovými matracemi jistým favoritem. 

Pokud právě nad matracemi ze studené pěny uvažujete, možná neznáte všechny jejich výhody. A právě ty si pojďme prozradit. 

Spolehlivá podpora pro tělo

Během spánku každý člověk vyžaduje komfortní a zároveň také spolehlivou podporu pro tělo. A takovou podporou je právě matrace ze studené pěny, která má vynikající ortopedické vlastnosti. Díky ortopedickým vlastnostem se matrace ze studené pěny dokáže plně přizpůsobit tvaru těla a je tedy ideální podporou nejen páteři, ale také krku. 

Skvělé odvětrávání

U matrací je velice důležité, aby dobře odvětrávali. Díky dobrému odvětrávání se nebude v matracích držet vlhkost a nebudou tak vhodným místem pro výskyt a množení roztočů a bakterií. Matrace ze studené pěny mají opravdu skvělé odvětrávání, díky čemuž mohou matrace volně dýchat. Po hygienické stránce jsou matrace ze studené pěny tedy opravdu dokonalé. 

Pružnost a stálost

K dalším výhodám pěnových matrací ze studené pěny patří především vysoká pružnost a také stálost. Na jednu stranu se matrace dokonale přizpůsobuje tělu, na druhou stranu se po opuštění lůžka ihned vrací do své původní polohy. I díky tomu se matrace ze studené pěny pyšní dlouhou životností.

Skvělé i pro dvojpostele

Pokud chcete mít s partnerem jednu matraci, pak jsou matrace ze studené pěny pro vás jako dělané. Matrace totiž dokážou utlumit veškeré pohyby partnera, a tak lze spát bez přerušení a spokojeně celou dlouhou noc.