Jak vybrat zrcadlo do koupelny

Jak vybrat zrcadlo do koupelny

Koupelna bez zrcadla by byla jako dveře bez kliky, ale jak vlastně takové zrcadlo vybrat a na co se při samotném výběru zaměřit? To a mnoho dalšího se dozvíte právě v tomto článku.

Rozměr

Rozměr zrcadla se většinou vybírá podle rozměru skříňky s umyvadlem, není to ale pravidlem, takže pokud chcete zrcadlo větší či menší než je koupelnový nábytek, ničemu to vadit ve výsledku nebude. Zrcadla v současnosti můžete sehnat v různých rozměrech, ať už jsou to úzké rozměry 40×70 cm, nebo třeba 120×70 cm.  

Tvar

Zrcadla se už dávno nevyrábí pouze ve standardním hranatém tvaru. Na výběr jsou například zaoblené hrany zrcadel a kulatá zrcadla. Ve výsledku tak může tento tvar vaši koupelnu designově obohatit a dodat jí celkový šmrnc. 

Osvětlení

Zrcadlo můžete zakoupit s osvětlením nebo bez. Pokud zakoupíte zrcadlo bez osvětlení, je možné dodatečně zakoupit přídavné samostatné osvětlení, ale je potřeba počítat s přívodem elektrického proudu, do kterého následně světlo zapojíte. 

Na trhu jsou ale k dostání i zrcadla s integrovaným osvětlením, které může být umístěno například po celém obvodu zrcadla, nebo třeba jen na bocích. Některé modely zrcadel dokonce disponují osvětlením, které lze pomocí ovládání postupně stmívat do tlumeného světla, které oceníte třeba po ránu. 

Materiál

Při výběru zrcadla dbejte také na výběr kvalitního materiálu, ze kterého je zrcadlo vyrobeno. U zrcadla je skvělou volbou stříbřené zrcadlové sklo odolné proti korozi. 

Provedení

Přemýšlíte kam odkládat zubní kartáček, hřeben atp.? Řešením je zakoupení zrcadla s integrovanou poličkou či s bočními policemi, na které uschováte dostatek nezbytností. Některá provedení jsou opravdu promyšlena do posledního detailu a vynikají tak svou praktičností. 

Zrcadel je na trhu opravdu mnoho druhů a typů, stačí si jen vybrat.