výzdoba vánočního stromku

Tak jaká letos bude výzdoba vánočního stromu?

Vánoce jsou zase tady – tedy pomalu ale jistě přicházejí. Jedná se o krásné svátky, při kterých máme být spolu, ale v posledních letech se tyto svátky staly spíše svátky, které jsou spíše o dárcích. Už brzy začne ten velký vánoční shon, který se opět bude projevovat plnými nákupními domy, kdy bude všechno na pultech obchodů dočista rozebrané. Proto byste možná měli začít nakupovat už nyní, stejně jako už nyní je jasné, jak bude ozdoben vánoční strom v Ostravě.

Pokud začnete nakupovat vánoční dárky už nyní, máte poměrně jistotu, že na pultech obchodů opravdu narazíte na to, na co skutečně chcete. Navíc vám zbude potom hromada času na pečení cukroví nebo taky na oblíbené předvánoční a pak i vánoční koncerty oblíbených hudebních, českých interpretů.

Nemělo by se tedy rozhodně nic nechávat náhodě. Moc dobře to ví i Ostrava, které už v polovině listopadu vypustilo ven anketu, která se ptala na to, jak by mělo letos vypadat vánoční osvětlení v tomto krásném městě. Obyvatelé Ostravy si tak mohli vybrat z několika verzí, která se jim nejvíce zamlouvá, a společně tak rozhodli o tom, jak to vlastně letos bude v Ostravě vypadat.

Jaký je vítězný návrh vánoční výzdoby?

V Ostravě se stalo už tradicí, že si zdejší obyvatelé volí výzdobu nejen Nové radnice, ale taky celého Prokešova náměstí. Vítězný návrh už je dokonce i schválen radnicí města, tak si ho pojďme odtajnit.

Letos jsme mohli vybírat z dvanácti anonymně zveřejněných návrhů. Z jedné IP adresy se však mohl poslat jenom jeden hlad. Vítěz letos obdržel 561 hlasů z celkových 3301 hlasů.

Vítěznou výzdobou se stala výzdoba společnosti Blachere-Illumination CZ, která nabízela osvětlení zta zhruba 1450 tisíc korun. Tato cena v sobě zahrnuje nejen samotné osvětlení, ale také jeho montáž, demontáž a dále pak uskladnění. Letos budou opět využity technologie LED, což bylo ostatně podmínkou této soutěže.

Jak dlouho bude výzdoba na radnici?

Radnici i Prokešovo náměstí bude tato ozdoba dva roky. Letos v rámci vánočních svátků a novoročních oslav bude svítit od konce listopadu až do 6. ledna příštího roku.