Kam na moto výlet po Čechách?

Kam na moto výlet po Čechách? 

Léto je v plném proudu, motorka nablýskaná a vy máte chuť nasadit si své toulavé boty na motorku? Nemusíte jezdit nikam daleko, i spousta našich tuzemských krás se dá obdivovat ze sedla motorky. Stačí natáhnout letní moto kalhoty, popadnout helmu a vyrazit za dobrodružstvím. 

Za přírodou i vzděláním 

Pekelné doly patří k místům, které by měl alespoň jednou za život navštívit každý motorkář. Jedná se o unikátní motorkářskou jeskyni, kde se čas od času pořádají i nejrůznější akce a koncerty. Rozhlehlý podzemní labyrint původně sloužil k těžbě písku na výrobu skla a zrcadel, dnes můžete některé chodby prozkoumávat i ze své mašiny. 

Pokud se chystáte na vícedenní výlet s partou, projeďte se po asfaltových cestách šumavského pohraničí. Kromě čistých lesů, zakroucených říček a voňavých luk po cestě narazíte třeba i na motorkářské muzeum s několika světovými unikáty. 

Kokořínsko patří k motorkářským stálicím. Zdejší malebné silničky protínají údolí nedaleko Mělníka a dovedou vás až k pískovcovým skalám se skalními byty, známému středověkému hradu Kokořín nebo k hradu Houska. Když budete pokračovat dál směrem ke Žďáru, minete památkovou rezervaci s pohádkovými roubenkami a třeba se i vykoupete v Máchově jezeru. 

Máte rádi výhled do krajiny?  

Zamiřte do Jizerských hor a na vrchol Nekras, kde najdete rozhlednu s názvem Královka. Dá se k ní pohodlně vyjet na motorce. Přes horský hřeben můžete pokračovat k serpentýnám u Josefova Dolu nebo k přehradě Souš. A proč si nevyjet rovnou na Ještěd? Na vrchol se na motorce dostanete z Horního Hanychova. 

Ani východní Čechy nezůstávají zahanbené, co se motorkářsky příznivých silniček týče. Zamiřte třeba k vodní nádrži Seč, kde se můžete v sezóně vykoupat, a pokračujte přes Třemošnici až k Čáslavi. Nebo zamiřte na okruh kolem vodní nádrže Rozkoš, který slibuje kvalitní široké asfaltové silnice a krásná panoramata.